Новий журнал «Пиво. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Вино з лохини, жимолості та інших ягід: у Житомирі виготовляють виноградні та плодово-ягідні вина
Олександр і Наталія ШИКИРАВІ започаткували на Житомирщині сімейну справу, яка, як вони надіються, переросте в сімейний бізнес. Кілька років поспіль вони виготовляють плодово-ягідні вина під торговою маркою SHIKARDEN, поступово збільшуючи об’єми виробництва. Про плодово-ягідні вина журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіли засновники бізнесу під час VI Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» 16-17 лютого в Рівному, в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго». Свою продукцію Олександр і Наталія презентували на окремому стенді та надавали її для дегустації учасникам конференції.
Захоплення виноробством Олександру Шикиравому передалося від батька, який раніше робив вина для власного споживання. Потім, за словами Олександра, прийшло розуміння того, що потрібно продовжити цю справу, оскільки ця галузь багато десятиріч була в занепаді, а попит та культура споживання поступово росте. Так у Житомирі почали розвивати напрям виготовлення плодово-ягідних вин. До процесу виробництва зараз залучена вся родина: і дружина, і діти. До слова, ідея назвати вино SHIKARDEN прийшла до Олександра вночі. Складається вона з перших 3 літер прізвища родини та імен дітей: Шикираві Каріна та Денис.
– Ягоди для своїх вин ми купуємо поки що у фермерських господарств, але є вже напрацювання для вирощування своїх ягід. Виготовляємо й виноградні вина, виноград для яких теж поки що купуємо. Цьогоріч закладені червоні – Мерло і Молдова, білі – Ркацителі і Мускат. Щоб побудувати замкнений цикл, треба багато часу, адже насадження дають врожай лише через декілька років. А виготовлення вин – це зараз більше хобі, яке в майбутньому, ми надіємось, переросте в серйозну справу. Для бродіння використовуємо нержавіючі бочки з плаваючими кришками, скляні бутлі на 54 і 20 л, закорковуємо тільки в скляні пляшки, ніякого пластику. Проблематично зараз знайти пляшки. Завод у Гостомелі не працює, розбомблений. В інших виробників не всі потрібні пляшки є в асортименті. До слова, вартість пляшок зараз зросла майже втричі, якщо порівнювати з 2021 роком. Етикетки нам розробляють наші партнери, друзі, які мають рекламну агенцію, – розповідає Олександр Шикиравий.
В асортименті плодово-ягідних вин – лохина, жимолость, смородина, малина, аґрус, вишня, слива тощо. Для виробництва використовують ягоди найкращої якості, адже тільки тоді виходить якісне та смачне вино, впевнений Олександр.
– Цьогоріч найпопулярнішим виявилося вино з лохини. Його у 2022 році тільки почали робити, і зараз уже більшу частину продали. Якщо 3 роки тому ми за сезон загалом зробили 400 пляшок вин, то цього року їх близько 2-х тисяч, – розповідає Олександр.
До виготовлення плодово-ягідних вин залучена вся родина, тому що це все ручна праця, особливо підготовка ягід до переробки.
– Буває, купую 300 кг ягід, і їх треба одразу підготувати для бродіння, перебрати. Тоді працюємо до глибокої ночі всією родиною. Адже це справа, у якій не можна нічого відкладати, інакше виноматеріал зіпсується, і його треба буде утилізувати, – зауважує Олександр. – А головне в цій справі – любов до того, що робиш, та ентузіазм. Тільки в такому разі вийде успішно розвивати напрямок виготовлення якісних вин, щоб була актуальна фраза, вказана на етикетці: «Ми пропонуємо вино, яке вживаємо самі».
Читайте також:
ТМ «Швейків»: як на Тернопільщині виготовляють сидри, вина та кальвадоси
Вина та бренді з лохини виготовляють на Київщині