«Винний дім Гігінеішвілі» готує новинки, які вийдуть у світ найближчим часом
«Винний дім Гігінеїшвілі» нині успішно розвивається та працює над новинками, які вже скоро зможуть потішити своїх поціновувачів. Це, зокрема ігристі вина, петнати, а також розе Каберне Совіньйон. А ще компанія готує площі для висадки власних виноградників, нещодавно закінчилося сортовипробування. Детальніше про це виданню «Напої. Технології та Інновації» розповів головний технолог підприємства Димитрій КАМІНСЬКИЙ.
– Розе Каберне Совіньйон – чистий сухий розе – одна з новинок, які ми готуємо з вінтажу 2023 року. До Нового року плануємо презентувати наші перші петнати, рожевий і білий. Вони виготовлені з сортів Піно Нуар і Мускат Оттонель. Хочу зазначити, що це більше данина моді, адже петнати зараз достатньо популярні на ринку. Особливо важливо те, що в нашому асортименті з’являться ігристі вина. Зараз на завершальній стадії процес оформлення ліцензії для ігристих вин, які ми презентуємо восени 2024 року. Також партія ігристих вин, виготовлених за класичним методом шампанізації, потішить перших клієнтів навесні 2024 року. Це буде ігристе з купажу Шардоне та Іршаї Олівер у співвідношенні 80:20, – каже Димитрій Камінський.
Минулого року, коли почалася повномасштабна війна, на підприємстві переробили всього 15 тонн винограду. Тому вино з минулорічного вінтажу вже майже закінчилося. Цього року закупили і переробили вже 62 тонни винограду. Вперше виноград певних сортів придбали в компанії «Шабо». Також виноград купували на Одещині та Закарпатті. Серед сортів, з якими працює цього року компанія, – Мускат Оттонель, Шардоне, Піно Нуар, Каберне Совіньйон, Мерло, Ркацителі, Одеський чорний, Сапераві.
– До речі, ми активно готуємо площі (16 га) для власних насаджень винограду біля Могилів-Подільського. Уже провели сортовипробування, і найближчим часом будемо висаджувати перші саджанці винограду, які придбаємо за кордоном. Це будуть в основному білі сорти. Як продемонструвало сортовипробування, у тамтешніх кліматичних умовах найкраще почувають себе білі сорти. Скоріше за все мускатні, а також сорт Іршаї Олівер, – ділиться Димитрій Камінський.
Варто зазначити, що підприємство «Винний дім Гігінеішвілі» давно зарекомендувало себе як найкращий виробник Одеського чорного в Україні, каже фахівець.
– Цього року на конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards 2023 ми здобули платину за Одеський чорний урожаю 2018 року. 2020 року наш Одеський чорний вінтажу 2017 визнали найкращим в Україні, і його куштували під час повітряної дегустації на висоті 9 тис. м. Це було в рамках Odessa Wine Week у 2021 році. Цього ж року ми знову підтвердити високу марку нашого вина, – каже Димитрій Камінський.
Репортаж із «Винного дому Гігінеішвілі» читайте в новому журналі «Напої. Технології та Інновації», який зараз готується до друку. Слідкуйте за новинами.
Також можна передплатити журнал «Напої. Технології та Інновації» на 2024 рік. Для цього звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
Компанія «Шато Чизай» презентувала перше закарпатське ігристе вино Sekt Selection, створене традиційним методом
Як працює виноробня WineIdea після окупації