Винарня «Бакотська затока» почала працювати у Хмельницькій області

 Винарня «Бакотська затока» почала працювати у Хмельницькій області

«Бакотська затока» – винарня, яку створили в партнерстві два винороби – Аурел Рошка та Руслан Ковалевський. У 2023 році винарня отримала ліцензію на виробництво та зробила перше вино. А згодом здобула перші нагороди на відомих дегустаційних конкурсах. Детальніше про винарню журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів її співзасновник Руслан КОВАЛЕВСЬКИЙ.

– Я сам родом із Кропивницького. Виноробством почав займатися у 2014 році. Коли в 2017 році отримав першу медаль на українському конкурсі, зрозумів, що хочу мати свої виноградники, а не купувати виноград. Бо найкраще вино виходить тільки зі свого виноградника. Тому за підтримки сім’ї вирішили шукати місцевість, де можна було б посадити виноградник та робити вино. З дружиною об’їздили Одеську, Миколаївську, Херсонську області, але дуже сподобався теруар та сама місцевість на Бакоті Хмельницької області. Тут унікальні вапнякові ґрунти, сланець, кремній, галька. Тому з 2019 року почав потрошку шукати можливості для переїзду, – ділиться Руслан Ковалевський передісторією.

Бакотська затока – унікальне місце в Хмельницькій області. Колись на місці затоки було розташоване село Бакота, яке при утворенні Дністовської ГЕС було затоплено. Від нього і пішла назва місцевості Бакота, і затоки – Бакотська. Винарня та виноградники розташовані поблизу Бакотської затоки.

– Я «захворів» цим краєм, і у 2022 році зробив вино із своїм партнером. Тоді ж познайомився з Аурелом Рошкою. Пізніше він запропонував мені партнерство. Так у 2023 році утворилася наша винарня. Аурел Рошка – фанат цього краю. Він перший посадив виноград на Бакоті. Також він має велику колекцію столових сортів. Восени подали документи на отримання ліцензії і в 2023 році зробили перше вино Bakota bay winery, – каже винороб.

Вина Руслана Ковалевського оцінили на Ukraine Wine&Spirits Awards 2024. На конкурс подавали два білі вина і два петнати, один білий Мускат, купаж білих мускатних сортів винограду, вирощених на Бакоті, і Рожевий купаж сортів винограду, вирощених на Бакоті і в Кропивницькому, на винограднику Руслана Ковалевського.  Мускат отримав більше як 90 балів, і це найвищий результат серед петнатів, які презентували на конкурсі.

Сухі вина теж отримали золоті медалі, а особливо виділили вино під назвою «Мушля» – купаж сортів Совіньйон Блан та Мускат Оттонель. Тож з 4 вин всі 4 отримали золоті медалі.

Вино Korali 2023 ввійшло в категорію «Кращі рожеві сухі вина 2024» на дегустаційному конкурсі «Краще українське вино», що відбувся під час Ukrainian Wine Festival  у червні цього року.

– Мені подобається купажувати вина, ідея робити вино не моносортовим, а мати у лінійці купажі з винограду, вирощеного на Бакоті. Тому ми вже розширюємо асортимент сортів, з якими хочемо працювати в подальшому. І в цьому році вже посадили та плануємо ще висаджувати технічний виноград, – ділиться Руслан Ковалевський.

Читайте також:
Ганна Саркісян: Наша місія – готувати високопрофесійних фахівців у виробництві вина та інших напоїв
Роль танінів у вині
Чому пляшка Noalese – вдалий вибір для ексклюзивних дистилятів

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті