Вина Odesos Winery почали експортувати до Швеції
Нещодавно вина одеської компанії Odesos Winery почали експортувати до Швеції. Про те, які вина цікавлять споживачів у Швеції та про особливості тамтешнього ринку журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів сомельє та менеджер виноробні Odesos Ігор ШЕВЧЕНКО.
– Ми планували раніше виходити на експортний ринок. Дистриб’ютор сам дав запит на наші вина. Ми відправили у Швецію нашу базову лінійку – Каберне Совіньйон і Шардоне. Тішить, що на них сформувався хороший попит, і зараз ми готуємо до продажу другу партію. Ми відправили всю партію вин Каберне Совіньйон і Шардоне, яка в нас була розлита у пляшки, тому в Україні в продажі цих вин зараз уже не знайдеш. Якщо попит на наші вина у Швеції буде стабільно високий і надалі, то будемо працювати виключно на експортний ринок. Загалом, у Європі нині тренд на якісні українські напої, – каже Ігор Шевченко.
Сомельє Odesos Wineryзауважує, що Швеція – непростий ринок. У звичайних приватних магазинах неможливо купити алкогольні напої міцністю від 3,5 градусів. Вся алкогольна індустрія і торгівля спеціальних магазинів монополізована державою.
– Тобто коли в тебе купують вино, то воно одночасно потрапляє практично у всі алкогольні мережі. До слова, вартість пляшки нашого вина у Швеції – 14 євро, – зауважує Ігор Шевченко.
За словами представника виноробні, у Європу не так просто відправити зразки вина для проби, тому що для цього потрібно зробити багато документів:
– Під час оформлення експортної партії вин основна складність полягала в тому, що тривалий час зайняло узгодження документів та їхнє оформлення. На щастя, маю багато знайомих колег із досвідом експорту вин, які допомогли з проблемними питаннями, – ділиться наш співрозмовник.
Odesos Winery – невелика виноробня, максимальне виробництво якої становить 100 тис. пляшок на рік. На жаль, через війну обсяги виробництва скоротили до 30 тис. пляшок вина на рік. В асортименті компанії – базова лінійка без витримки, лімітована з витримкою 3 місяці в бочках та резерв. Як розповідає Ігор Шевченко, нещодавно тут почали експериментальні вина, зокрема придбали бочки з-під Бурбону Jim Beam і будуть витримувати в них вино Каберне Совіньйон.
Читайте також:
Винороб із Закарпаття Крістіан Шош переміг на відомому конкурсі вин Wine Lovers Wine Awards 2023
Вина MON CRAFTO: диверсифікація бізнесу як вектор розвитку