Види бокалів для ігристого вина

 Види бокалів для ігристого вина

Бокали для ігристого вина створені для того, щоб підкреслити його смак. В Україні ігристе вино прийнято пити із тонких фужерів, в інших країнах його п’ють із інших видів бокалів. Головна особливість бокалів для ігристого вина – висока тонка ніжка, завдяки якій людина не торкається до посуду і не нагріває напій.

Цікаво, що в келихах різної форми одне і те ж шампанське може мати різний букет і аромат.

Характеристики бокалів для ігристого вина:

  • Вони мають бути виготовлені із скла чи кришталю
  • Дно бокала має бути загострене, адже там збираються бульбашки та піднімаються вгору.
  • Досить широкий верх, щоб аромат утримувався в келиху, а дегустатору було зручно пити.

Види келихів для шампанського

Фужери

Фужер – це вузький келих з конусоподібною чашею, що вміщає від 180 до 300 мл вина. Фужери з’явилися на початку 1700-х років. Спочатку вони були строго конічні, зараз вже є варіації, коли бокали звужуються догори.Форма фужерів сприяє тому, що у них зберігається смак та аромат напою, і вино не може «видихнутися».

Кубки

Кубки – це келихи на високій ніжці із широкою, але дрібною чашею, більше схожою на блюдце з високими краями, що вміщає 120-240 мл вина. Кубки винайшли в 1663 році в Англії. У Франції ці келихи з’явилися тільки на початку 1700-х. У США пік популярності «кубків» припав на 1930-1980-і.

Форма кубка не дуже зручна для безпосереднього пиття, вино швидко «видихається», але з кубків можна побудувати ефектну піраміду і видовищно розлити шампанське по всіх келихах відразу. Також у ньому прийнято подавати солодке ігристе, наприклад, Asti Spumante.

Тюльпани

Тюльпан – це келих із відносно короткою ніжкою і широкою «пузатою» чашею, що спочатку звужується, а потім трохи розкривається догори, як пелюстки квітки. Розкривний верх дозволяє краще відчути аромат напою, досить вузька «шийка» утримує бульбашки.

Особливо добре підходить для вина з багатим фруктово-квітковим букетом, наприклад, Просекко або рожевого.

Келихи Двошарові

У 1960-х на ринку з’явилися двошарові келихи, які запобігають нагріванню напою від руки дегустатора, проте в широкий ужиток вони так і не увійшли. Можливо, не в останню чергу тому, що в них шампанське виглядає не дуже ефектно, а в подачі ігристих вин дуже важлива естетична складова.

Джерело: drink.co.ua

Читайте також:
Як вибрати пробку для пляшки вина?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті