Єврокомісія боротиметься з українським нелегальним алкоголем

 Єврокомісія боротиметься з українським нелегальним алкоголем

Європейська Комісія (ЄК) розпочинає масштабну кампанію з боротьби з контрафактом в країнах-партнерах ЄС. Про це повідомляє finance.ua.

Вкотре європейці висловлюють свої побоювання з приводу українського ринку нелегального алкоголю, який вже визнаний найбільшим в Європі, досягає 60% і забирає з бюджету близько €360 млн, вийде за межі України і потрапить в європейські країни.

Згідно з повідомленням, Європейська Комісія запросила до проекту профільну асоціацію «Укргорілка» і вітчизняні компанії-виробники алкоголю з проханням висловити свої зауваження щодо запланованого «Counterfeit and Piracy watch-list» — «Контрольного списку підроблених і піратських товарів» з України. Європейська ініціатива спрямована на виявлення онлайн і приватних майданчиків, які дозволяють виробляти і реалізовувати контрафактні і контрабандні товари в країнах, що не входять в Європейський союз.

ЄК планує офіційно опублікувати список виробників і продавців контрафакту вже в цьому році й регулярно його оновлювати. В першу чергу, щоб відстежити роботу контролюючих органів, ефективність їхньої роботи та зменшити рівень корупції на місцях.

Як зазначено в повідомленні, зацікавило європейців і розслідування української Антикорупційної правозахисної організації — за їхніми даними, половина державних спиртозаводів виробляє нелегальний спирт, а нелегальна горілка виробляється на повноцінних лікеро-горілчаних заводах — 10 з 30 заводів займаються виробництвом контрафакту.

Як повідомляє Європейська Комісія, нелегальний ринок є «конкретним лихом для економіки», перешкоджає інвестиціям і зайнятості в секторах, пов’язаних з виробництвом алкоголю. Управління інтелектуальної власності ЄС та Організація економічного співробітництва і розвитку повідомили, що щорічно близько 5% імпорту ЄС (на суму €85 млрд) є небезпечним контрафактом, в основному з країн-сусідів ЄС. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар