Vinnytsia Wine Days: У Вінниці вперше пройдуть дні вина

 Vinnytsia Wine Days: У Вінниці вперше пройдуть дні вина

Vinnytsia Wine Days – нова подія у винному календарі України

У Вінниці вперше відбудуться дні винної культури Vinnytsia Wine Days. Захід, який  пройде 25-28 травня, об’єднає професіоналів галузі та поціновувачів вина у подорожі світом виноробства. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер події.

Почесним президентом події став видомий вінницький винороб Володимир Гігінеішвілі.

Для мене честь представляти нову подію у Вінниці, присвячену виноробній культурі. Адже в цьому заході поєднались дві мої пристрасті: виноробство та рідне місто. 10 років тому я змінив сферу своєї діяльності і захопився вином. Те, що починалось для мене як хобі, тепер стало справою життя. Я щасливий, що зможу розділити свою пристрасть із сотнями вінничан та гостей міста. Впевнений, на нас чекає дуже якісний та плідний нетворкінг серед виноробів та поціновувачів якісного, непересічного українського вина, – поділився Володимир Гігінеішвілі.  

Vinnytsia Wine Days пройдуть одразу на декількох локаціях. Зокрема на відвідувачів очікують заходи, які відбудуться в історичному кварталі біля Садків. Тут свого часу розташовувався демонстраційний сад і виноградник першого директора вінницького реального училища Ярослава Нємеца – видатного помолога і винороба. Крім того, в межах Vinnytsia Wine Days проведуть один з двох авторитетних національних дегустаційних конкурсів – Odesa Wine&Spirit Awards.

За словами Ярослава Юшкова, продюсера проєкту Vinnytsia Wine Days, захід стане майданчиком для обміну досвідом між професіоналами галузі виноробства, гостинності й туризму, що проявляється в айдентиці постеру. Він складається з елементів, які об’єднують туристичну привабливість міста та його виноробну потужність. Міст, який бачимо по центру, відображає не лише знакове сполучення двох берегів міста через могутній Південний Буг, а й пов’язує виноробів та професіоналів галузі у якісному нетворкінгу, який передбачає захід. Крім того, зображення має ще одне алегоричне значення. У річці, в якій вгадується Південний Буг, можна розгледіти русло виноробства, стрімкий потік напою, бокал якого здатний творити див – єднати людей, розповідати свої секрети, нашіптувати аромати та диктувати течію смаків. Саме у цьому і полягає покликання Vinnytsia Wine Days – єднати, навчати та дивувати розмаїттям українських вин.

Організатори прагнуть популяризувати бренд «українське вино» та розвивати культуру споживання напоїв серед вінничан. А головна мета полягає в просуванні Поділля як перспективного регіону для виноробства та еногастрономічного туризму.

Vinnytsia Wine Days – це освітній, туристичний, професійний, еногастрономічний захід, який буде тривати чотири дні і складатиметься з декількох напрямків: міжнародної виставки з дегустацією вина, двох наукових конференцій для фахівців, а також презентацій, екскурсій і гастротурів, – розповів Ярослав Юшков.

Ініціаторами події, яка стане щорічною, стали ГС «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України», Одеський національний технологічний університет та ГО «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини»

Заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Vinnytsia Wine Days – надзвичайно перспективний захід для популяризації міста і регіону як винної дестинації, тож Вінницька міська рада підтримала його проведення.

Хоча версія про походження назви міста від «вина» малоймовірна, але багато людей в Україні та за її межами з першого разу асоціюють нас з цим напоєм – і нам дійсно є що запропонувати тут. Ми бачили захопливі реакції на вінницьке вино в Діжоні (столиці Бургундії) позаторік, і так само спостерігаємо пожвавлення інтересу до українських вин у різних куточках світу. В певному сенсі нам варто підтягнути власний «винний» патріотизм і підтримувати вітчизняних виробників, які пропагують цілу філософію і культуру споживання, – сказав Андрій Очеретний.

Формат Vinnytsia Wine Days передусім орієнтований на професіоналів – виноградарів, виноробів України та інших країн (Грузія, Молдова, тощо), представників готельно-ресторанного бізнесу і гравців туристичної сфери. Також захід зацікавить сомельє та медіа, студентів і викладачів профільних спеціальностей, вінничан, які цікавляться винною культурою, і туристів з сусідніх областей.

Деталі проєкту будуть оголошені незабаром. За новинами проєкту можна стежити на сторінках Vinnytsia Wine Days у Facebook та Instagram.

Контакти:
Ярослав Юшков / Продюсер проєкту Vinnytsia Wine Days
+38 067 430 65 15 / yaroslav.yushkov@gmail.com
Олена Макаєва / PR-агенція Move In Movie 
+38 093 772 16 60 / lena.makaieva@gmail.com 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті