ВІДОМА ПИВНА МЕРЕЖА BREWDOG ВТІЛИЛА ЕКОЛОГІЧНУ «СХЕМУ» З ПРОБКОЮ MEKANO

 ВІДОМА ПИВНА МЕРЕЖА BREWDOG ВТІЛИЛА ЕКОЛОГІЧНУ «СХЕМУ» З ПРОБКОЮ MEKANO

Нині у світі стрімко зменшуються обсяги використання одноразової упаковки. Натомість актуальними стають нові розробки, які дають змогу берегти навколишнє середовище та водночас забезпечувати зручність і комфорт для споживачів.

Найбільш показовий – приклад знаменитої мережі пивоварень BrewDog, яка реалізує пиво у повторній тарі. Та й не тільки це. У BrewDog успішно втілюють екологічну «схему» доставки свіжого пива у пляшках, які закорковуються революційною пробкою Mekano.

Ця пробка, розроблена італійською компанією Тарі в Україні, нині є альтернативою традиційній металевій. Практична, інноваційна та надійна пробка Mekano дає змогу використовувати скляні пляшки багато разів поспіль. Завдяки цьому зекономити можуть і пивовари, і споживачі, запевняє представник італійської компанії Тарі В`ячеслав ШИШ. Про перспективну інновацію та її застосування він детально розповів нашому виданню.

У «плюсах» і броварі, і клієнти

Нове – це добре забуте старе, зазначає В’ячеслав Шиш, розповідаючи про особливості пробки Mekano, однією з переваг якої є можливість багаторазового використання пивної пляшки. Від початку концепт нової бугельної пробки передбачав, що вона має стати альтернативою звичній для всіх металевій. У результаті ті, хто «прийняв» новацію, на практиці оцінили її переваги, серед яких – відсутність окислення, оскільки виготовлена вона з високоякісних полімерів.

– В Україні цей проєкт втілюється вже близько чотирьох років. Упродовж цього часу ми допрацьовували та вдосконалювали цей винахід. Врешті й з’явився концепт з багаторазовим використанням. Адже головна перевага полягає в тому, що така пробка «сидить» на пляшці, тобто вона закріплена. Тому пробку разом з пляшкою легко помити та використати знову, – розповідає В’ячеслав Шиш.

Першими, хто випробував новацію, стала пивоварня «Кант» з Рівного. Власник цієї броварні Пшемисл Брож придбав пробну партію такої продукції. Тим часом творці бугельної пробки поступово її вдосконалювали, експериментуючи з матеріалом і тиском. Натомість клієнтам пивоварні нововведення «зайшло»: пляшку з пивом об’ємом 0,33 л реалізували на барі. Після вживання напою її залишали, згодом мили та повторно використовували разом з пробкою.

Саме так і з’явився цей концепт, який його творці почали активно впроваджувати та популяризувати. Щоправда, на ці процеси виплинув локдаун, який приніс чимало змін у різні галузі та сфери.

– У період карантинних обмежень з британською пивоварнею Rebellion ми втілили один цікавий і перспективний проєкт. Ця броварня закупила у нас інноваційну пробку, паралельно ініціювавши у себе на сайті інформаційну кампанію про її екологічність і безпечність для навколишнього середовища. Роз’яснювалося, що ті, хто замовив пиво, можуть віддати пляшку на заміну. Для зручності розробили онлайн формуляр, заповнюючи який, споживач вказував, скільки у нього є пляшок. Далі працювала доставка: замовнику привозили пиво, а порожні пляшки з нашою пробкою забирали на пивзавод. Відповідно, платити за тару клієнтам не доводилося. Тобто всі залишалися «у плюсах»: економив і споживач, і пивоварня. І при цьому не забруднювалося навколишнє середовище, – зазначає В’ячеслав Шиш.

Крок за кроком до екологічності

Нині компанія Тарі впроваджує іміджевий проєкт з компанією BrewDog, де здійснюють активну промоцію, спрямовану на популяризацію екологічного пакування. Споживачів закликають берегти навколишнє середовище і відмовитися від пластикової тари, натомість застосовувати ту, яку можна використовувати повторно.

Співпраця з BrewDog триває вже впродовж року. Відразу у зв’язку з локдауном новацію сприйняли обережно. Проте згодом пивовари побачили, що їхні колеги з Rebellion впровадили принцип «Англійський молочник», коли замовникові доставляють пляшки з пивом замість порожніх. У результаті люди отримували пиво без контактів з продавцями, тож цей спосіб виявився зручним.

Прагнення до екологічності підтримали й кілька українських пивоварень. Виробники інноваційної пробки співпрацювали з харківською броварнею AltBier, нині пиво у багаторазовій пляшці ввели у свою лінійку пивовари з «Микулинецького броваря», а також невеличкі крафтові пивоварні.

– Вважаю, що за такими інноваціями – майбутнє. Тому сподіваюся, що в Україні вони згодом стануть масовим продуктом, а не ініціативою поодиноких ентузіастів. Для цього, зокрема, потрібна й підтримка наших склозаводів, які мали б виробляти більше тари, придатної для повторного використання і з відповідною горловиною. Адже ціна на газ зросла дуже суттєво, відповідно, зростає й вартість тари. Коли ж пивоварня використовує багаторазову тару, то істотно економить. Закупили один раз, нехай навіть дещо дорожче, і застосовують повторно багато разів. От зверніть увагу хоча б на Німеччину, де скляні пивні пляшки часто виглядають дещо потертими, оскільки використовуються багато разів. Звісно, хотілося б, щоб це врегулювали і на законодавчому рівні, обмеживши застосування одноразової тари. І з часом ми до цього таки дійдемо. Адже іноді просто серце кров’ю обливається, коли заходиш у ліс і бачиш розкидані пластикові пляшки, – каже представник компанії Тарі.

Наразі виробники новаторської пробки вже співпрацюють з українськими склозаводами. Щоправда, висловлюють побажання, щоб різноманіття форм багаторазових пляшок збільшувалося. Ще одна проблема – відсутність можливості замовити невелику партію такої тари, адже великі виробники погоджуються лише на випуск партій мінімум у 200-300 тисяч таких пляшок. Натомість «солідні» броварні, які могли б закуповувати такі партії, мусять спочатку детально прораховувати доцільність таких інвестицій.

Утім, з огляду на стрімкий ріст цін на скляну тару та перспективу подорожчання енергоносіїв, яка «пророкує» й подальше зростання вартості скла, пивовари звертатимуть більше уваги на можливість застосовувати багаторазову тару. А з часом свої кошти прискіпливіше рахуватимуть і споживачі, впевнений В’ячеслав Шиш.

Читайте також:
Останні новини від компанії Tapì: пробка. TEMА – моноблочна пробка з контролем відкривання (Tamper Evident Monoblocco), або ж пробка з поясом

До слова, австрійська компанія, яка виготовляє лінії для автоматичного закоркування цієї пробки, також ви- пускає і мийки для багаторазових пляшок. Така мийка буде зручною і функціональною для великих пивзаводів. Натомість маленькі крафтові виробники можуть застосовувати інші способи для миття такої тари.

Нині виробники інноваційної пробки Mekano прагнуть максимально популяризувати свій винахід: беруть участь у форумах, спілкуються з пивоварами, інформують населення про переваги такої тари.

– Рух у бік інновацій відбувається, проте поки що він ще досить повільний. Для українського менталітету характерний певний страх впровадження чогось нового та незвіданого. Проте як тільки воно стає популярним на заході, ми досить швидко це копіюємо. Ми ж натомість почали впроваджувати нове тут, і деякі західні компанії вже також це роблять. До того ж у Європейському Союзі вводять доволі високі податки на упаковку, яку не можна застосовувати повторно. Це робиться для того, аби зменшити кількість пластику. Уже зараз в Європі заборонено використовувати пластикові соломинки для напоїв, ложечки для морозива. До цього йдуть і в Україні, і, сподіваюся, цей шлях буде успішним. А такі флагмани, як BrewDog, доведуть усьому світові зручність використання тари повторно. Адже екологічний тренд зараз дуже актуальний у Європі. І не лише екологічний, а й економічний. Вірю, що наші пивовари також масово звернуть на це увагу. А склозаводи України підтримують цей тренд, – зазначає В’ячеслав Шиш.

Пробка Mekano відповідає усім стандартам харчової промисловості. Вона виготовлена з високоефективних технічних полімерів, забезпечує максимальну безпеку ущільнень, органолептично нейтральна й ергономічна. Її зручно відкупорювати і закорковувати, при цьому пробка забезпечує повну герметичність. Стійка до високих температур, тож підходить для пастеризації. Серед інших переваг – довговічність і практичність.

Контакти в Україні , Грузії, Молдові та інших країнах Балтії
В’ячеслав Шиш +38 067 360 81 67
v.shysh@tapigroup.com
https://tapigroup.com/

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі Beer.Technologies&Innovations, який зараз у вільному доступі. Ви також можете безкоштовно завантажити журнал у форматі PDF.

Для замовлення реклами, новин, статей на сайт та в журнал  «Напої. Технології та Інновації» звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач+38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Читайте також:
London Wine Fair: українські виноробні компанії вперше презентували Україну на виставці в Лондоні
У Молдові диверсифікують ринки збуту вина

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті