Верховна Рада Україна підтримала законопроєкт про географічні зазначення спиртних напоїв

 Верховна Рада Україна підтримала законопроєкт про географічні зазначення спиртних напоїв

1 грудня депутати Верховної Ради України проголосували за урядовий проєкт Закону України про географічні зазначення спиртних напоїв (реєстр. №6480 від 28.12.2021). Прийнятий Закон встановлює загальні правила визначення, опису, представлення і маркування спиртних напоїв, правила використання офіційних назв спиртних напоїв.

Закон сприятиме стимулюванню розвитку крафтового виробництва спиртних напоїв та створенню робочих місць, зокрема в сільській місцевості. Також він дозволить збільшити податкові надходження до бюджетів усіх рівнів, забезпечить додаткові можливості для переробки сільськогосподарської продукції та збільшить внутрішнє виробництво продукції з високою доданою вартістю.

Окрім того, це гармонізує положення національного законодавства з нормами права ЄС, які підлягають імплементації на підставі Угоди про асоціацію.

Прийнятий Закон передбачає внесення змін до законів України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», «Про виноград та виноградне вино».

Закон запроваджує комплексне регулювання відносин у сфері географічних зазначень спиртних напоїв шляхом:

  • уточнення термінів у сфері географічних зазначень спиртних напоїв;
  • запровадження категорій спиртних напоїв, для яких будуть реєструватися географічні зазначення;
  • визначення особливостей підготовки до реєстрації географічних зазначень спиртних напоїв;
  • встановлення особливих вимог щодо специфікацій спиртних напоїв з географічними зазначеннями та процедури їх погодження;
  • визначення особливостей використання та захисту географічних зазначень спиртних напоїв, а також встановлення відповідальності за порушення в цій сфері;
  • запровадження системи контролю щодо географічних зазначень спиртних напоїв.

Більше читайте на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також:
Український джин: це реально!
В Українській академії дистиляції завершився курс «Майстер дистиляції»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті