Верховна Рада ухвалила законопроєкти для підтримки виноробів та малих виробників крафтових спиртних напоїв

 Верховна Рада ухвалила законопроєкти для підтримки виноробів та малих виробників крафтових спиртних напоїв

11 квітня Верховна Рада України прийняла законопроєкти, спрямовані на підтримку малих виробників крафтових спиртних напоїв та виноробів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкти «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва» (№ 5762) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції» (№9030).

Зокрема, законопроєкт № 5762  пропонує визнати малими виробниками дистилятів суб’єктів господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів; спростити отримання ліцензії на виробництво та знизити її вартість, узгодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів, виключивши положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу і тютюнових виробів.

Законопроєкт №9030 стосується малих виноробів. Він пропонує скасувати низку бюрократичних процедур та обмежень, в тому числі ліцензії на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв. Натомість пропонується створити реєстр малих виробництв виноробної продукції. Також передбачається зменшення вимог до матеріально-технічної бази малих виробництв та спрощення процедури звітності.

Читайте також:
Нове число журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» вже можна завантажити безкоштовно!
Вина з ароматом Закарпаття. Вина від Василя Анталовського перемагають на конкурсах та фестивалях і мають попит у поціновувачів натурального

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті