Верховна Рада підтримала запровадження електронного акцизу на алкоголь і тютюнові вироби

 Верховна Рада підтримала запровадження електронного акцизу на алкоголь і тютюнові вироби

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти №8286/8287 щодо введення електронної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби. Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

Документи підтримали 242 та 231 нардепи.

– Там буде ще багато доопрацювань до другого читання. Розробляти систему та впроваджувати буде Мінцифри. У тому числі у громадян буде можливість перевірити через «Дію» оригінальність продукції, – пояснив Ярослав Железняк.

Згідно з пояснювальними записками до документів, законодавча ініціатива спрямована на протидію незаконному виробництву та обігу тютюнових та алкогольних виробів і на посилення контролю з метою забезпечення повноти сплати податків з таких підакцизних товарів, пише «Укрінформ».

Так, передбачається запровадження електронної марки акцизного податку та електронної системи обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Зазначається, що запуск такої системи забезпечить створення, перегляд, моніторинг, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації щодо товарів, на які нанесено електронну марку.

Читайте також:
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні
Популярні галузеві журнали доступні читачам безкоштовно

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті