Вчимося перемагати!

 Вчимося перемагати!

Під таким гаслом 1 червня відбулася міжнародна конференція для садівничого сектору

Початок літа ознаменувався важливою подією в садівничому секторі України: ІV Міжнародна благодійна науково-практична конференція «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!» відбулася 1 червня в Камянці-Подільському, в готельно-ресторанному комплексі «Клеопатра». 2 червня учасники конференції відвідали відомі садівничі господарства регіону – «Голд Ромі» та «Макосад». Тематика конференції надзвичайно актуальна, адже охопила всі садові культури – від яблук і груш до кісточкових (черешня, вишня, персики, абрикоси тощо) і горіхоплідних та ягідних культур.

– Ми дуже вдячні за те, що, попри складну ситуацію в країні, ви знайшли можливість і час відвідати нашу конференцію «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!». Конференції, які організовує медіагрупа «Технології та Інновації», завжди енергетично теплі та насичені , адже ми тут обмінюємося не лише інформацією, але й енергією та теплом, додаємо один одному впевненості, віри в краще майбутнє, ентузіазму, бажання для творчості та кращих результатів, – зазначила у вітальному слові засновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА.

Співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія ЯЩУК додала:

– Ми назвали цю конференцію «успішне садівництво», тому що успіх нам зараз потрібен як ніколи, щоб підтримувати самих себе, свої сім’ї, своїх працівників і зрештою нашу Україну, якій так потрібна перемога. І успіхи на економічному фронті – одна з важливих її складових.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся і заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас ВИСОЦЬКИЙ. За словами Тараса Висоцького, садівництво – важливий сектор агропромислового комплексу та загалом економіки України, це той сектор, який демонструє стійкість:

–  Ми бачимо, що війна створила багато викликів для садівництва, але садівники продовжують працювати та розвиватися. Це той сектор, який закладає основу для росту та швидкого відновлення, зокрема і після нашої перемоги. Уряд України зі свого боку минулого року запровадив грантову підтримку розвитку садівництва, завдяки якій можна отримати гранти розміром до 70 % від вартості проєкту. Так, уже погоджено заявок на суму понад 0,5 мільярда мільйонів гривень, а 300 мільйонів гривень садівники вже отримали. Тому наш важливий меседж полягає в тому, що програма працює.

Тарас Висоцький переконаний, що галузь садівництва має неабиякі перспективи для розвитку та росту, особливо якщо враховувати пролонгацію зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

На відкриття Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!» завітав і міський голова Кам’янця-Подільського Михайло ПОСІТКО. За його словами, Україну завжди асоціювали з сировинною країною, тому важливо робити все для того, щоб розвивати саме переробну галузь, завдяки чому створюється додаткова вартість. Це, за словами міського голови, стане поштовхом для розвитку української економіки.

З вітальним словом виступив також керівник господарства «Макосад» Владислав МАКАРЕНКО, який побажав всім плідного дня та запросив наступного дня, 2 червня, усіх на бізнес-тур на своє підприємство.

Директорка Благодійного фонду «Сильні та Вільні» Тетяна СМІРНОВА під час вітальної промови запросила всіх охочих приєднатися до благодійного аукціону для підтримки ЗСУ. Благодійний аукціон відбувся наприкінці конференції.

Участь у ІV Міжнародній благодійній науково-практичній конференції «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!» взяло близько 200 учасників майже з усієї України, а також із Молдови. Передові технології, обладнання, засоби захисту та живлення рослин тощо презентували компанії «ЄФТ ПЛЮС», «Біохім Агро», «ПрофПолив», «Водовід», «Самміт-Агро Юкрейн», «Ван Дайк Технікс», «4 стихії», «СмартАгро», «Росана», «Алфаінтерпласт», «Макіта Україна», «Евкаліпт Р», «Долина Агро», «Родоніт Агро», «Екоорганік», «НОВОСАД», ТОВ «Інсолар-Холод», KONSORT, «ЮПЛ Україна», «Петруцалек», «ПБ ІНЖИНІРІНГ Україна», «Рамос», Makosh, Pixofarm, Ralco Technic, VITAGRO, Fresh Forward BV. У ролі фудпартнерів презентували свою продукцію та надавали її для дегустації виробники: Файна Пляшка, Файна гуральня, Родинна виноробня Зелениці,  Strong Distillery. Конференція відбулася за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Головного Ділового партнера заходу. Медіагрупа «Технології та Інновації» проводить профільні конференції для садівничого та ягідного сектору з 2016 року. Це вже 31 конференція і 4 благодійна, організована під час війни.

Ефективний захист та живлення садів

Кожен сезон приносить свої виклики – хвороби та шкідники. Не став винятком і цей рік, адже весна завдала фермерам багато перешкод: рясні дощі, заморозки, затяжна холодна погода тощо. тому одне з головних завдань фермерів – розробити ефективну схему внесень засобів захисту та живлення. Це була одна з головних тем конференції.

Препарати для якісного врожаю презентував керівник компанії «Біохім Агро» Василь БОНДАРОВСЬКИЙ. Він зазначив, що в садівників постійно з’являється багато ідей. Сьогодні фермер вирощує грушу, завтра – черешню. Сьогодні вирощує ягоди, а потім досаджує ще овочі, підлаштовуючись до непростих умов.

– Етап червня – це період, коли в рослині відбувається інтенсивний ріст плодів поточного року, якщо сад плодоносить, і формується закладка врожаю наступного року. Це один із найбільш важливих періодів у розвитку рослини, коли варто використовувати азотно-фосфорні, калійні добрива, мікроелементи. У цей період припиняють внесення азотних добрив,щоб не було переростання деревини, починають внесення кальцієвих добрив, щоб плоди його накопичували та гарно зберігалися в майбутньому. Не забуваємо, що рослина формує врожай на наступний рік, тому потрібно забезпечити достатній полив та поживних речовин, – акцентував Василь Бондаровський.

Під час виступу керівник компанії «Біохім Агро» презентував препарати для зерняткових та кісточкових культур. Наприклад, GIBB 3, що сприяє збільшенню розміру черешні, вишні, лохини та ожини, збільшує кількість зав’язі на груші, відтерміновує період збору врожаю; контактний фунгіцид Alcoban, який забезпечує хороший профілактичний захист від хвороб – мілдью, парші, чорної гнилі, плямистості листя, не викликає утворення «сітки» на плодах тощо.

Ефективні рішення для саду презентував канд. с.-г. наук, керівник експертного відділу БТУ-ЦЕНТР Володимир СІЛЕНКО, який звернув увагу на біологічні препарати. Так, за словами спікера, вони зберігають різноманіття агроценозу, безпечні для людей та тварин, корисних організмів, ентомофагів, не накопичуються в органах рослин та не пригнічують їх.

На перевагах біостимуляторів та регуляторів росту в боротьбі з приморозками в 2022-2023 р. акцентував консультант із садівництва та ягідництва компанії «Агрітема» Олександр БИКОВСЬКИЙ. На захист саду від шкідників звернув увагу провідний експерт із садівництва «Самміт-Агро Юкрейн» Андрій ОСИКОВИЙ. Зокрема, спікер розповів про захист від кліщів, які шкодять рослинам практично впродовж усього періоду вегетації, та навів рекомендовані схеми обробок проти цього шкідника.

Інноваційні препарати та системи живлення для садів презентував директор з розвитку компанії «Родоніт Агро» Олег ДУБИНА. Зокрема, спікер розповів про переваги мідьвмісних препаратів, які якісно і рівномірно наносяться на оброблену поверхню рослин, рівномірно вивільняють іони міді, захищають від хвороб впродовж більш тривалого часу та зберігають ефективність навіть в умовах сильних дощів.    

Рекомендації з захисту з допустимими нормами внесень препаратів яблуневого саду учаникам конференції дав регіональний менеджер ТОВ «ЮПЛ Україна» Сергій ГЕРАСИМЧУК. А керівник департаменту науки ТОВ «ЕКООРГАНІК», канд. с.-г. наук Олександр СТУПЕНКО розповів про ефективне підживлення садових культур.

Конференції, які організовує медіагрупа «Технології та Інновації» кожного разу відвідує велика кількість учасників, серед яких є й багато постійних партнерів. Зокрема, йдеться про компанію БТУ-ЦЕНТР.

– Благодійна конференція «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати» нам дуже сподобалася! Наша компанія – постійний учасник заходів, які організовує медіагрупа «Технології та Інновації». Всі заходи завжди дуже класно організовані, надзвичайно продуктивні, до того ж завжди є багато учасників, тому нам дуже імпонує участь у таких заходах. Але головне – що є віддача: спілкування з колегами, передача досвіду та, звичайно, робота з нашими партнерами, – прокоментував кандидат сільськогосподарських наук, керівник напрямку садівництва БТУ-ЦЕНТР Володимир СІЛЕНКО.

Конференції медіагрупи «Технології та Інновації» відвідують і знані на ринку виробники, і початківці. Так, цього разу серед учасників заходу були такі підприємства: ПрАТ «ВІКТОРІЯ», ПП «АРОНІЯ», ФГ «САМ+», ПП  «Янке-Агро», ПП «Деметра плюс», НВП «Фірма Амал ЛТД», СФГ  «Промінь», ТОВ «Адама Україна», ФГ «Гарант», ФГ «Горизонт», СОК «Ягідний Рай», СФГ «Малина», «ТерраТарса Україна», ФГ «Підгайчик», ТОВ «Фрутмастерс», ТОВ «Сади Донбасу», ФГ «Рідний сад», ПАТ «ЖИДАЧІВСЬКИЙ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВИЙ КОМБІНАТ», ТОВ «Корець-сад», ПП «Гринчуцьке» тощо.

Новітні технології – основа успішного бізнесу

Традиційно, у полі зору спікерів конференції були новітні технології, без яких неможливо побудувати успішний бізнес і зібрати хороші та якісні врожаї. Йдеться і про ефективне зрошення, і про якісні засоби захисту та живлення рослин, технології післязбиральної обробки плодів тощо. Спікери конференції глибоко висвітлили питання щодо новітніх технологій у садах.

Сучасні технології для інтенсивного садівництва презентував  представник італійської компанії Valente Крістіан ФЕРАРРІ, який виступив у режимі онлайн та розповів про якісні опори та укриття для зерняткових та кісточкових садів.

Поширені помилки в установці та використанні систем для захисту від граду і дощу та машин для захисту від весняних приморозків проаналізувала директорка компанії «САД ОК» Наталія ЛУТ. Учасники конференції дізналися про параметри систем накриття, про монтаж і тестування анкерів, пластини проти вгрузання тощо.

Системи точного зрошення у плодоовочівництві і те, як отримати високі врожаї, заощаджуючи виробничі ресурси, розповіла консультантка з технології точного зрошення компанії «Евкаліпт Р» Наталія БЄЛІХІНА.

Також спікери звернули увагу на технології післязбиральної обробки плодів. Так, сучасні технології з передпродажної підготовки ягід, фруктів та горіхів презентувала менеджер по роботі з клієнтами асоціації KONSORT Аліна МОСТОВА.

– Ми виробляємо конвеєрне обладнання та обладнання для сортування і переробки продукції. Працюємо у Полтаві. Приїхали на конференцію, щоб розвивати український бізнес і допомагати підприємцям. Ми поставляємо обладнання по всій території України та за кордоном. Встановили та обслуговуємо обладнання в Азербайджані. Перевага участі в конференції полягає в тому, що зібралося багато людей, ми знайомимося з виробниками напряму, – поділилася Аліна Мостова.

На особливості обладнання для зберігання фруктів та овочів звернув увагу директор компанії «4 стихії» Олександр ШЕЙКО. А цифрові рішення для яблуневого саду від Pixofarm презентував керівник молдовської компанії NERDICA SRL Alexandru Chirtoca (Олександр Кіртока). Наприкінці виступу спікер висловив слова підтримки Україні у складні воєнні часи і запевнив, що в сусідній країні підтримують українців у боротьбі з російським ворогом.

Ще одне важливе питання, порушене на конференції, – сертифікація аграної продукції. Загальний огляд систем сертифікації аграної продукції в Європі зробив спеціаліст із впровадження стандартів Ігор ЧЕЧІТКО. Адже, за словами спікера, безпечність продуктів споживання – головний тренд у країнах Європи. Але це передбачає добровільно-обов’язкові стандарти, велику кількість вимог… І виробники повинні розібратися в цих вимогах та оптимізувати їхнє запровадження.

На цікаву тему звернув увагу голова правління Українського кластерного альянсу, співзасновник МАК ДНІСТЕР1362 та Podillia Fashion Cluster Олег ДЕМЧУК. Спікер розповів учасникам конференції про кластеризацію як дієвий інструмент для розвитку малого й середнього бізнесу.

Директор компанії «Розетта Агро», співорганізатор кластеру «Стійка Україна» Валерій ЛЯШИНСЬКИЙ розповів учасникам конференції про реальну перспективу – кластер нідерландських компаній «Стійка Україна». Це незалежна й відкрита платформа для нідерландських постачальників плодоовочевого сектору: виробників садивного матеріалу, продукції чи обладнання, постачальників, технологій, логістики, роздрібної торгівлі, сервісу та переробки. Бачення кластеру «Стійка Україна» полягає в розвитку сталих та екологічних методів господарювання для виробництва здорової та безпечної продукції і зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Місія кластеру «Стійка Україна» – надати перспективи українським та нідерландським колегам у садівництві та овочівництві шляхом розвитку нових видів діяльності, обміну знаннями та технологіями і покращення доступу до ринків один одного. Кластер організовує профільні вебінари, проводить дні поля на демоділянці на Київщині, а також шукає шляхи фінансування. «Стійка Україна» стане платформою для інвентаризації ринку та інформування нідерландського сектору щодо реальної ситуації в плодоовочівництві України. Також платформа поєднає попит і пропозиції українських та нідерландських підприємців сектору.

Організатори конференції, медіагрупа «Технології та Інновації», висловлюють вдячність давньому партнеру – Сергію НОВОСАДУ – у допомозі та сприянні в організації конференції.Нам цінна співпраця з надійними партнерами! Надіємося на подальшу співпрацю у підготовці до майбутніх конференцій.

Горіхівництво: недооцінені перспективи

Важлива тема конференції – успішний розвиток горіхового бізнесу. Серед спікерів були представники з різних регіонів, котрі поділилися своїм досвідом вирощування фундука, мигдалю, скороплідного волоського горіха.

Як побудувати та вести прибутковий бізнес із вирощування фундука – учасникам конференції розповів представник румунської компанії Corylus Est Elio Ressia. В Україні її представляє відома компанія «ЄФТ Плюс».

Як вирощувати фундук на шпалері, які сорти придатні для інтенсивного вирощування – учасники конференції дізналися від голови горіхового розсадника «Батьків сад» Ігоря ЦИБЕНКА. Серед інших питань Ігор Цибенко звернув увагу на те, як правильно проводити циклічну обрізку фундука:

– Після третього сезону вегетації в саду потрібно почати циклічну обрізку. Завдяки циклічній обрізці обростаючі гілки на осі будуть віком  1, 2 та 3 роки. Тобто третина гілок однорічних, які виростають в теперішньому сезоні, третина гілок другого року вегетації, на яких вже частково отримуємо врожай, і третина гілок третього року вегетації, які віддають максимально можливий врожай і видаляються на кільце під час обрізки зимою. На місці видалення таких гілок в наступному сезоні виростають однорічні пагони, і циклічність повторюється. Така обрізка підтримує сад в продуктивому стані, а площину шпалери – в заданих розмірах.

Досвідом вирощування мигдалю на західній Україні поділився агроном компанії «Еко Ягода» Любомир СТЕЛЬМАЩУК. А про особливості та перспективи вирощування мигдалю на півдні України розповів аспірант, науковий співробітник відділу інтродукції та селекції малопоширених плодових, декоративних та ароматичних рослин Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України Володимир БАЛАБАН. За словами Володимира Балабана, створення промислових високоінтенсивних мигдальних садів, звичних до сухого, жаркого і безводного літа – це сьогодні один з реальних способів диверсифікації сільського господарства в умовах мінливого клімату, особливо для південних областей України. 

– Сорти мигдалю солодкого розмножують переважно окуліруванням на сіянці гірконасінного різновиду мигдалю звичайного. Насіння висівають у І поле шкілки саджанців або у шкілку підщеп. Нестратифіковане насіння висівають у листопаді-січні. До весняної сівби його стратифікують 30-50 діб за температури 0-10 °C. Норма висіву – 250-500 кг/га. Для посилення галуження кореневої системи при досягненні сіянцями висоти 10-12 см корені підрізують спеціальними скобами на глибині 10-15 см. На зміну постійного вирощування зернових і технічних культур повинні приходити сади з рентабельними засухостійкими культурами, однією з яких є мигдаль, – поділився спікер.

Досвідом вирощування скороплідного волоського горіха на прикладі господарства «Деметра 2010» поділився селекціонер В`ячеслав Францішко.

Кожен із спікерів розповів про власний досвід, навів кейси успішного вирішення проблем, дав поради та схеми внесення препаратів тощо. Учасники конференції не просто дізналися відповіді на свої питання, а отримали покрокову інструкцію, як створити успішний горіховий бізнес та стабільно розвивати його.

Під час конференції учасникам презентували автентичну лінійку вин KOBLEVO.

– Автентична лінійка вин вирізняється дизайном етикетки із зображенням унікального Самчиківського розпису, який сягає глибини народної пам’яті. Такими малюнками з вираженими мазками яскравих кольорів здавна розписували будинки зовні та в середині, посуд та інші побутові речі. Народне українське малярство з Південно-Східної Волині, що практично зникло з нашого ужитку та пам’яті, тепер відновлюється завдяки небайдужим серцям та шириться Україною, – кажуть у компанії.

Окрім автентичної лінійки, на конференції презентували ще й класичну лінійку вин KOBLEVO Reserve: червоне сухе Merlo Reserve, біле сухе Pinot Grigio Reserve, червоне сухе Cabernet Reserve. Також компанія KOBLEVO надала продукцію для благодійного аукціону товарів і послуг для підтримки ЗСУ, який відбувся наприкінці конференції за підтримки Благодійного фонду «Сильні та Вільні».

Благодійний аукціон від партнерів конференції

Наприкінці конференції відбувся Благодійний аукціон, за підтримки Благодійного фонду «Сильні та Вільні». Розігрували лоти – продукцію компаній-партнерів: «ЄФТ Плюс», «ЕКООРГАНІК», «Макіта Україна», СОК «Ягідний рай», «Самміт-Агро Юкрейн», Makosh, Жидачівський целюлозно-картонний комбінат, «Байєр Україна», ФГ «Валентина», Konsort, «Коблево», «Корець-сад», Родинна виноробня Зелениці, «ЮПЛ Україна»,  БТУ-ЦЕНТР, 4 Стихії, Strong Distillery та Файна гуральня. Також під час благодійного аукціону розігрували сертифікати на передплату комплекту журналів медіагрупи «Технології та Інновації». Свої лоти надав і Благодійний фонд «Сильні та Вільні».

– Всі отримані кошти будуть направлені одразу на дві добрі справи. По-перше, буде частково покрито витрати на ремонт автівки для наших бійців. По-друге, буде закуплено газові балони та пічки для підрозділу Олександра Дмитраша. Маленькі добрі справи роблять великі кроки на шляху до перемоги! Все буде Україна! – зазначила директорка Благодійного фонду «Сильні та Вільні» Тетяна Смірнова.

Успішний досвід садівництва

Серед учасників конференції зібралися ті, хто має величезний досвід у садівничій сфері, зокрема у вирощуванні яблук, груш, слив, абрикосів, персиків, черешень, вишень тощо. Так, наприклад, керівник «Інтенсивного розсадника сім’ї Маценко» Олександр МАЦЕНКО розповів про секрети ефективного запилення черешні.

Про сучасний кісточковий сад від А до Я та відхід від традиційних технологій, а також про типи формувань крони, схеми закладання насаджень, сортово-підщепні комбінації розповів голова ФГ «Відродження» Іван ЯРМОЛЮК. За словами спікера, черешня – дуже популярна культура в світі і водночас дуже складна для вирощування в так званих сучасних садах інтенсивного типу, незважаючи на широку різноманітність нових підщеп різної сили росту, а також нових сортів, переважно самоплідних та високоякісних.

– Сьогодні в світі найбільше поширеними успішними комерційними  системами вирощування плодів черешні є: Kym Green Bush (KGB), Spanish Bush (SB), Steep Leader (SL), Super Slender Axe (SSA), Tall Spindle Axe (TSA), Upright Fruiting Offshoots (UFO), Upright Fruiting Offshoots “Y” Trellis (UFO-Y) and Vogel Central Leader (VCL). Кожна з цих систем має свої переваги та обмеження. Обґрунтований вибір системи вирощування плодів черешні залежить від можливостей господарства та ґрунтово кліматичних умов, – зазначив Іван Ярмолюк.

Цінні поради, як створити успішний грушевий сад, дав засновник GAC Group Максим ЗАРІЦЬКИЙ.

Як побудувати потужний бізнес, не розраховуючи на програми з державної підтримки, розповіла співзасновниця ФГ «Валентина» Інна СЕМЕРОГ.

Також під час конференції відбулася дискусійна панель «Ситуація в українському садівництві. Державна підтримка. Вчимося перемагати!». Координатор групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства Марія ДІДУХ презентувала механізми реалізації порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. А Сергій УКРАЇНЕЦЬ поділився практичним досвідом отримання та втілення в життя грантових програм.

Бізнес-тур на провідні господарства регіону – «Макосад» та «Голд Ромі»

На другий день, 2 червня, відбувся бізнес-тур на на провідні садівничі господарства Чернівецької області – «Макосад» та «Голд Ромі».

Основна культура в господарстві «Голд Ромі» – яблука сортів Гала Шніга, Шніга Ред, Гала, Ред Делішес,Фуджі, Голден, які вирощують на підщепі М9. Також учасники бізнес-туру відвідали грушевий сад. У господарстві вирощують експортоорієнтовані культури, які постачають на ринок Грузії, Узбекистану, Швеції, Арабських Еміратів. Заступник директора компанії «Голд Ромі» Олександр МИГАЛАТЮК розповів про досвід побудови потужного бізнесу та відповів на питання учасників бізнес-туру.

У саду встановлена шпалера Spinazzè. Сливи в господарстві вирощують 2 роки, тому сад поки що не накритий сіткою. Всі культури в садах «Голд Ромі» облаштовані системою краплинного зрошення від компанії Netafim.

– Також у саду «Голд Ромі» відбулася презентація інноваційного ранцевого акумуляторного секатора Makita DUP361 від компанії «Макіта Україна». Основна його перевага полягає в тому, що один акумуляторний секатор замінює роботу 3–6 працівників. Завдяки тому, що він акумуляторний та все навантаження спрямоване на інструмент, у процесі його використання в працівника не втомлюється рука, а швидкість обрізання зростає в 3–6 разів. Тобто так можна або заощадити час, або залучити до обрізання значно менше працівників. Виробник декларує, що максимальний діаметр гілок, які може різати цей секатор, становить 33 міліметри, тому його можна використовувати для обрізання не лише лохини, а й малини, смородини, яблуні та інших культур, – розповів регіональний менеджер компанії «МАКІТА Україна» Денис КОВАЛЬЧУК.

Після цього всі вирушили у господарство «Макосад», де гостей зустрів засновник сімейного бізнесу Леонід МАКАРЕНКО. Також із вітальним словом перед учасниками бізнес-туру виступили начальник управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) Інна ВОВЧУК, заступник начальника управління, начальник відділу агропромислового виробництва управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) Богдан БОЙЧУК.

Після цього екскурсію садом провів керівник сімейного бізнесу Владислав МАКАРЕНКО, який розповів, як побудувати успішний бізнес на вирощування кісточкових та зерняткових культур. «Макосад» – високотехнологічне господарство, у якому встановлена протиградова система від компанії «Артес Політехніка Україна». Насадження облаштовані системою краплинного зрошення від компанії «Евкаліпт Р».

У саду гровер/ченнел-менеджер з захисту спеціальних культур компанії «Байєр Україна» Ігор ТАРУШКІН розповів, як правильно забезпечити ефективний захист саду. Також учасники бізнес-туру обговорили питання щодо запилення садових культур.

Після цього всі відвідали холодильний комплекс, де обладнання Greefa презентував представник цієї компанії Ханс Реймерінк.

Більш детальний пострепортаж із конференції читайте на сторінках журналів «Ягідник» № 3, «Садівництво та Овочівництво. Т. І.» №3.

УВАГА: В жовтні 2023 року медіагрупа «Технології та Інновації» планує провести традиційну конференцію, присвячену технологіям вирощування зерняткових та овочевих культур. Дата та місце проведення будуть повідомлені згодом. Слідкуйте за новинами на сайтах www.jagodnik.com,  www.techdrinks.infowww.techhorticulture.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті