В Україні завершили злиття найбільші у світі пивні компанії

 В Україні завершили злиття найбільші у світі пивні компанії

Найбільший в світі пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і лідер на ринку Туреччини Anadolu Efes, завершили злиття бізнесів на території Росії і України в рівних частках. Про це повідомили в AB InBev.

Виробнича мережа об`єднаної компанії складатиметься з 11 пивоварних заводів і трьох солодових комплексів в Росії, а також з трьох пивоварних заводів в Україні.

У портфелі брендів AB InBev Efes будуть міжнародні та локальні марки – Spaten, Corona Extra, BUD, Velkopopovicky Kozel, Miller Genuine Draft, Hoegaarden, Старий мельник з барильця, Клинське, Білий ведмідь.

“Ми впевнені, що об`єднання наших бізнесів і експертизи, різнопланового портфеля брендів і великого асортименту пива, який ми пропонуємо нашим споживачам, дозволить нам забезпечити зростання компанії і зайняти лідируючі позиції на російському і українському ринках”, – зазначив президент AB InBev Efes Шпаков.

Рада директорів об`єднаної AB InBev Efes буде складатися з представників обох компаній в рівному співвідношенні. Головою ради стане Тунджай Озільхан, глава ради директорів Anadolu Group і Anadolu Efes. Управлінська команда буде працювати під керівництвом Дмитра Шпакова, президента AB InBev в Росії і в Україні, який обійме посаду президента AB InBev Efes. Рой Корніш, генеральний директор Пивоварні Москва-Ефес, працюватиме на посаді фінансового директора.

Показники об`єднаної компанії будуть консолідовані в звітність Anadolu Efes. AB InBev не включатиме результати в свою глобальну звітність, але буде враховувати отриманий прибуток як повернення інвестицій в спільне підприємство відповідно до розміру своєї частки.

Anadolu Efes раніше розкрила структуру угоди: її “дочка” Efes Breweries International NV вносить 99,9% часткою Пивоварні Москва-Ефес в нову дочірню компанію Efes – AB InBev Efes BV Потім AB InBev Western European Holding вносить в цю компанію свої російські та українські активи, а натомість отримує нові акції AB InBev Efes. Після завершення допемісії Efes Breweries International і AB InBev Western European Holding володітимуть по 50% акцій AB InBev Efes.

Оцінка вартості російських і українських активів AB InBev в межах угоди – $1,002-1,223 млрд (на основі методу дисконтування грошових потоків). Активи Efes були оцінені в $962 млн – $1,145 млрд, повідомляла компанія. Синергія від об`єднання оцінюється в $80-100 млн на рік за рахунок скорочення витрат.

Об`єднання операцій в Росії і Україні зміцнить конкурентні позиції брендів обох компаній і створить потенціал для майбутнього зростання. Амбіції об`єднаної компанії – стати лідером на ринках пива в Росії і Україні, зазначається в повідомленні Efes.

Нагадаємо, що в серпні 2017-го найбільший світовий пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) зі штаб-квартирою в Бельгії та найбільша пивоварна компанія Туреччини Anadolu Efes (Efes) уклали угоду про наміри щодо об`єднання свого бізнесу на території Росії та України у рівних частках. Передбачається, що угода може бути закрита до кінця першого півріччя 2018 року. Усі зміни набудуть чинності після закриття угоди, до цього моменту AB InBev і Anadolu Efes продовжуватимуть працювати як незалежні бізнеси.

Їй передувала угода зі злиття AB InBev і SABMiller, яка завершилася в жовтні 2016 року і в результаті якої AB InBev отримала 24% акцій Anadolu Efes.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар