В Україні відсутня нормативна база для розвитку спиртової галузі

 В Україні відсутня нормативна база для розвитку спиртової галузі

В Україні повністю відсутня нормативна база для успішного функціонування і розвитку спиртової галузі. Про це повідомляє в. о. директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко, передає lb.ua.

«Перше, на що ми звернули увагу — це повна відсутність нормативної бази для успішного функціонування і розвитку галузі. Основною перешкодою є акцизний збір, уніфікований акцизний податок, який скасований сьогодні в усьому світі. Потрібна диверсифікація ставок акцизного податку — акциз на спиртовмісні речовини мали б обнулити, щоб суміжні сектори економіки, які використовують спиртовмісну речовину, мали її за нульовою ставкою акцизу», — зазначив Юрій Лучечко.

Також важливим є створення внутрішнього ринку біопалива, біоетанолу. Це те, чого сьогодні в Україні з певних об’єктивних причин немає — були лобісти, які не пропускали відповідні зміни до законодавства.

Сьогодні органічне паливо успішно використовується в усьому світі, законодавство деяких країн передбачає для виробників палива обов’язковість добавок біопалива. Це пальне, яке має 100% згорання, викиди від якого не є шкідливими. Тому обов’язковість добавок є абсолютно виправданою, це дасть можливість створити ринок та збільшить інвестиційну привабливість компанії.

«А в “Укрспирту” є велика кількість площадок, які вимушено простоюють, і в перспективі, якби була нормативна база, це був би сигнал для інвестора приходити та працювати з нашою компанією», — говорить експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар