В Мінагрополітики уточнили, як саме розподілятимуть держпідтримку аграріям на 2018

 В Мінагрополітики уточнили, як саме розподілятимуть держпідтримку аграріям на 2018

За програмою підтримки садівництва садівникам покриватимуть 80% вартості саджанців, на що у 2018 році витратять 300 млн гривень.Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

На його думку, така форма держпідтримки вивільнить у садівників фінансові ресурси, які можна буде інвестувати у закупку необхідного обладнання та ресурсів, для розвитку товарного виробництва фруктів.

Окрім того, як уточнив Мартинюк, молочним та ягідницьким кооперативам покриватимуть 50% вартості обладнання, в рамках програми підтримки кооперації на 2018 рік. Також Мінагрополітики доопрацювало критерії розподілу коштів на підтримку тваринництва. Підтримка побудови нових тваринницьких комплексів відбуватиметься за двома напрямками: якщо побудова відбувається за кредитні кошти, аграрію компенсують 25% вартості тіла кредиту. Якщо аграрій проводить роботи за свій кошт, йому покриють 30%. Щоб уникнути завищення затрат, встановлять верхню межу вартості побудови чи реконструкції скотомісця. Розподіл коштів відбуватиметься через банків.

«Якщо банківські установи вмонтовані у систему розподілу цих грошей, це найбільша ймовірність, шо на виході отримаємо готовий бізнес», — вважає Мартинюк.

Урядовець також розповів, як виділятимуть обіцяні 2500 грн на утримання телят для населення. Щоб отримати такі гроші, потрібно провести ідентифікацію новонародженого теляти. Потім — подати до сільради паспорт та індетифікаційний код, також — ветеринарний паспорт теляти. Обіцяні 2500 грн будуть нараховані на особистий рахунок селянина, а кошти надходитимуть рівномірно протягом року. За словами Мартинюка, Мінагрополітики пропрацьовує варіант переказувати такі гроші також через систему «Укрпошти».

Очільник міністерства також уточнив, що до переліку техніки, на яку поширюється програма 25% вартості компенсації вітчизняної агротехніки, додали трактори Харківського тракторного заводу. Така техніка набагато дорожча, і користується попитом, тому є всі підстави очікувати, що за 2018 рік аграрії виберуть всі заплановані 945 млн грн на компенсацію вартості техніки. На його думку, буквально за 2-3 роки Україна побачить якісні зміни у вітчизняному сільгоспбудуванні, тому вітчизняна агротехніка буде конкурувати нарівні з імпортною.

Як додав Мартинюк, за підсумками 1 півріччя може бути перерозподіл коштів за озвученими раніше програмами держпідтримки.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар