Успішний бізнес на вирощуванні лохини – традиційної та органічної – одна з головних тем конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації»
12-13 грудня Рівне стане осередком новітніх технологій та підходів в галузі ягідництва. Тут відбудеться III Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації – 2019» – ефективний майданчик для отримання передового досвіду та методик, що дозволять побудувати успішний бізнес на ягідних культурах. Головний сегмент ягідного бізнесу, який демонструє найбільш активні темпи розвитку, як в плані розширення площ, так і у сфері збільшення продажів в Україні й світі сьогодні, – це лохина (чорниця високоросла). Саме вирощуванню, сортуванню, зберіганню та переробці лохини, в тому числі органічній, буде присвячена вагома частина тематичного наповнення конференції.
Правильно обрані сорти для посадки плантації лохини та якісні саджанці, обов’язково від сертифікованого виробника, – це визначальні фактори у вирощуванні лохини, кажуть досвідчені ягодоводи. Про сучасні сорти і селекцію лохини, а також про практичний досвід вирощування розповість учасникам конференції Олег БАЗЮК, директор розсадника in-vitro «Долина Агро». Підприємство є одним з найкрупніших в Україні виробників саджанців лохини методом мікроклонального розмноження. Лабораторія in vitro тут працює з 2011 року. Саджанці з цього розсадника успішно ростуть та плодоносять на плантаціях різних регіонів країни та закордоном. Спеціалісти дотримуються усіх міжнародних правил та нормативів, що дуже цінують у Європі.
– Ягідництво необхідно розвивати шляхом створення високотехнологічного підприємства, яке на власному прикладі вирощування та пропонуючи посадковий матеріал, здійснює технологічний супровід для господарств як на стадії виробництва, так і збуту вирощеної продукції, – підкреслює Олег Базюк.
Сучасний сортовий склад насаджень лохини та інших ягідних культур вимагає правильного підбору ділянки, її аналізу та підвищеного водозабезпечення. Це один з ключових факторів для отримання високого й стабільного урожаю ягід. Не обійтися без допомоги кваліфікованих спеціалістів. Про науково-практичні основи вибору земельних ділянок при проектуванні ягідних насаджень, оцінку фізико-хімічних та агро-фізичних властивостей ґрунтів при виборі ділянок під ягідні культури, рельєф і мікрорельєф, підготовку ґрунту розповість учасникам конференції Сергій РЯБКОВ, керівник ДП «Проектно-технологічне бюро».
Програма конференції включатиме виступи практиків – власників ягідних плантацій, які радо поділяться власним успішним досвідом. Зокрема Віктор ФАРАФОНОВ, директор компанії «БЕТЕК», виступить з презентацією на тему «Інноваційні технології вирощування лохини. З досвіду найкрупнішого у Східній Європі ягідного господарства».
«БЕТЕК» – один з найбільших виробників і постачальників свіжих ягід лохини садової в країни СНД та Європи. Компанія вирощує культуру на Житомирщині на площі 325 га, із них плодоносну – на 316 га. Місцеві плантації лохини – зразок чистоти і порядку. Тут дотримуються раціональності та технологічних підходів до справи. Оскільки досвіду організації великих промислових плантацій в Україні час створення господарства не було, експериментувати довелося майже в усьому, кожен елемент підбирали окремо: підживлення, режим крапельного зрошення, розташування полів, накриття, захисту від граду, пристосуванням до стрімких кліматичних змін, тощо. Такий підхід дав прекрасний результат: сьогодні на плантаціях «БЕТЕК» росте лохина сортів Duke, Bluegold, Bluecrop, Liberty, Elliott та Aurora. 80% продукції виробник експортує, решту реалізує на внутрішньому ринку. Компанія співпрацює із партнерами з Нідерландів, Німеччини, Бельгії та Великобританії.
Теми реєстрації та просування торгівельної марки на експорт торкнуться успішні в цьому напрямку практики Тарас БАШТАННИК (U-berry), Олег НАУМЕНКО (СВК «Ягідка»), Євген ХАРЛАН (IBerry).
Темі «Хвороби та шкідники лохини і жимолості, та як із ними боротися, практичні рекомендації» буде присвячений виступ Лешека ОРЛИКОВСЬКОГО, професора Інституту садівництва, Skirniewice (Польща). Спікер – знаний та авторитетний спеціаліст, автор або співавтор близько 300 наукових публікацій та 700 статей про хвороби та шкідників рослин, голова секції біологічного контролю хвороб рослин та нових патогенних організмів. Протягом тривалого часу є Секретарем Комітету Захисту Рослин Польської Академії Наук, відзначений Стипендією від Фундації Гумбольта в 1984/85 роках, нагороджений срібним та золотим хрестом за заслуги.
На фоні зростання тенденції до споживання органічних ягід заслуговують на увагу екологічні методи вирощування лохини високорослої. Це переважно експортний продукт, в якого є своя категорія споживачів, готових платити дорожче. Про науково-практичний досвід вирощування органічної лохини і шляхи збільшення прибутковості підприємства з вирощування цієї ягоди розповість Павел ВАВРИЩУК, представник компанії Polana, а також розсадника Polska Borowka (Польща). Відзначимо, плантація ТзОВ Polana – найбільша в Польщі екологічна плантація лохини високорослої. Ділянка на 110 га розташована в центрі лісу, приблизно за 60 км від Любліна. Тут понад 20 років лохина вирощується з використанням екологічного методу.
– Пам`ятаймо, що органічне вирощування не є легким, і наші витрати на виробництво приблизно на 20-40% вищі, тоді як урожаї можуть бути вдвічі меншими проти традиційного вирощування. Не турбуйтеся про це, бо попит на органічні фрукти та ягоди завжди є, і, за прогнозами економістів, буде збільшуватися, – відзначає Павел Ваврищук.
Напрям біологічного виробництва ягід представить і компанія «БТУ-Центр». В її арсеналі – 40 біологічних препаратів, сертифікованих для органічного виробництва, які дають змогу забезпечити повну технологічну схему захисту і живлення, оздоровлення ґрунту, стимуляції коренеутворення. Володимир СІЛЕНКО, к. с-г.н., агроном компанії «БТУ-Центр», у своєму виступі розповість про «Система біоживлення та біозахисту в сучасному ягідництві».
Зберегти максимально довго свіжість старанно вирощеної та зібраної ягоди, забезпечити однорідні поставки й постійно високий ґатунок продукту дозволять технології сортування. Компанія UNITEC представить революційні рішення, що дозволяють бачити фрукт на 360 градусів, виявляючи особливості, недоступні людському зору, отримуючи детальну інформацію про вміст параметрів в кожній ягоді. Італійський виробник виступить Ексклюзивним партнером конференції. Менеджер з продажів UNITEC Адріана ДУНДА детально розповість про «Технології сортування та пакування лохини для збереження високої якості протягом довгого часу».
Вітчизняні та закордонні експерти говоритимуть і про інші аспекти вирощування, захисту, живлення та зрошення, передпродажної підготовки, переробки й маркетингу лохини та інших ягідних культур! А виставка техніки й технологій стане надзвичайно широкою. Вже підтвердили свою участь партнери-експоненти: 4 Стихії, «Інсолар-Холод», ТОВ «Агрітема», Unitec, «Кліома-Сервіс», Garden Tools Ukraine, Polska Borowka, PIGO, «Фруктовий Сад», PRIMOZONE, «Адана-3», «Долина Агро», Pepinieres Escande «Millet», Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha, SuperBorowka, ТОВ Полив-Сервіс, ПТБ, ТОВ «Лібра Агро», Incools Engineering, БТУ-Центр, WDK TUNNELS PL, CERES Ukraine, UNIDEX, Tolsma, ТМ Famberri.
13 грудня відбудеться бізнес-тур, в ході якого учасники конференції відвідають переробне підприємство «Агропереробка» та підприємство із заморожування органічних ягід «АГРО ФРОСТ РІВНЕ».
Поспішайте зареєструватися до участі:
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
Дарія Потурай, тел.: +38 068 51 33 187
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516