Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
«Укрпиво» підтримує рішення Міжнародного економічного форуму у Давосі щодо визнання нелегального алкоголю глобальною загрозою
Галузева компанія виробників пива в Україні «Укрпиво» підтримує серйозну занепокоєність учасників Міжнародного Економічного Форуму в Давосі епідемією нелегального алкоголю у світі та звертає увагу української громадськості, Уряду, компаній-представників галузі та громадських організацій на те, що ця проблема в Україні також є загрозою для здоров’я нації та її економіки.
Нелегальний алкоголь становить четверту частину споживання алкоголю у світі, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ). Як було зазначено на Міжнародному економічному форумі у Давосі, нещодавні дослідження компанії Euromonitor International показують, що у багатьох країнах, особливо на ринках, що розвиваються, частка незареєстрованого алкоголю перевищує половину загального алкогольного ринку.
Відтак, Карлос Бріто, очільник найбільшої у світі компанії-виробника пива Anheuser-Busch InBev NV, що, зокрема, виробляє пиво в Україні та представлена в компанії «Укрпиво», у Давосі заявив, що нелегальний ринок алкоголю спричиняє серйозні ризики для безпеки споживачів, підриває принципи правової держави і здатність урядів забезпечити необхідні податкові надходженя до державних бюджетів та стоїть на заваді розвитку легального бізнесу.
У Давосі було названо головну причину поширення нелегального алкоголю – неефективна державна політика. Компанія «Укрпиво» солідарна з таким висновком і вважає, що в Україні величезна частка ринку тіньового алкоголю також спричинена цим фактором. Незважена акцизна політика держави, а також неефективна боротьба державних органів проти тіньового алкоголю є головними причинами падіння виробництва пива та зростання тіньового ринку алкоголю загалом.
Euromonitor International та нещодавнє дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку демонструє, що у разі підвищення податків до такого рівня, коли ціни перевищують купівельну спроможність
споживачів, нелегальні напої стають дешевшою альтернативою. Так, на ринок виходить нелегальний та небезпечний алкоголь, а фіскальний дохід зменшується. Відтак, такі заходи з боку держави, як підвищення акцизів, додаткове регуляторне навантаження на легальних виробників, обмеження мінімальної площі торгівельних закладів, у яких може продаватися пиво, спроби заборонити продаж у певний час доби на місцевому рівні – стають наслідком підвищення цін на легальний і якісний алкоголь, зокрема пиво. Та в той же час: надходження до бюджету зменшуються, можливість купити доступний якісний легальний алкоголь падає, ринок нелегального алкоголю росте, кількість отруєнь та правопорушень у суспільстві зростає.
Отже, компанія «Укрпиво», що представляє інтереси виробників пива в Україні, закликає Уряд розробити та втілити ефективну політику боротьби з нелегальним алкоголем.