Українські виробники все більше експериментують із пивом
Виробники пива все частіше експериментують з різними складниками пива та привертають увагу споживачів новими, часто незвичайними смаками. До пива додають фрукти, ягоди, ботанікали, какао-боби, горіхову пасту, екстракти, концентровані соки, пюре тощо. Досвідом пивних експериментів поділилися учасники XII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбувся 18–19 квітня в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина». Організатор Форуму – медіагрупа «Технології та Інновації», видавці професійного журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації».
Тему експериментів у пивоварінні обговорили під час дискусійної панелі, яка відбулася в межах форуму і модератором якої був керівник проєктів Beermaster Brewery Віктор Ващук.
За словами Віктора Ващука, крафт перетворює традицію в інновацію, зберігаючи її душу. Інновація в пивоварінні передбачає відхід від традиційного пивоваріння, яке водночас береться за основу та оновлюється завдяки впровадженню інноваційних технологій, методів бродіння, використання нових інгредієнтів тощо. Учасники дискусії звернули увагу на виробництво безалкогольного, витриманого пива та пива з добавками.
В обговоренні взяли участь директор і пивовар ТОВ «Бір Хаб» (Hrew Brew) Максим Колосов, головний технолог пивоварні Gava Дмитро Дерій, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри військової фармації Іларіон Ярошенко, технолог ТОВ «Юнітек» Сергій Назаренко, пивовар ТОВ «Нові Продукти Україна» Назар Стасюк. Учасники обговорення довели, що майстерність пивовара не має меж, що вдосконалюватися можна постійно, використовувати нові підходи в технологічному процесі.
Наприклад, компанія «Нові Продукти Україна» за рік випускає як мінімум 30 новинок, зазначив пивовар ТОВ «Нові Продукти Україна» Назар Стасюк:
– Упродовж року ми випускаємо багато новинок – шейків, слабоалкогольних напоїв, лимонадів, енергетичних напоїв. На базі класичного пива готуємо пиво спеціальне. Впродовж останнього року ми зіштовхнулися з проблемою відсутності ємностей або ЦКТ. Це призвело до того, що процес бродіння потрібно пришвидшувати і вводити нові технології бродіння. Тому ми перейшли на бродіння з постійним перекачуванням дріжджів у процесі бродіння, і так пиво зброджує швидше. Таку технологію ми використовуємо на 3 ЦКТ.
Директор і пивовар ТОВ «Бір Хаб» (Hrew Brew) Максим Колосов розповів про експерименти з альтернативою. Так, у ЦКТ додають кубики обсмаленої дубової бочки з-під хересу заради експерименту з балтійським портером. Також на пивоварні почали експериментували з мілкстаутами, по-різному екстрагуючи туди різні смаки. Наприклад, виробники мають досвід екстрагування в рідину горіхової пасти й какао-бобів.
Доцент кафедри військової фармації Іларіон Ярошенко розповів про використання канабісу у продтоварах. За його словами, канабідіол було виключено з переліку речовин, заборонених до ввезення та розповсюдження на території України, постановою Кабінету Міністрів № 324. Таке пиво, за словами фахівця, набирає популярності у світі в контексті функціонального харчування, спрямованого на покращення стану людини.
Технолог ТОВ «Юнітек» Сергій Назаренко звернув увагу на виробництво пива з проса. Цей компонент відкриває цікаві смаки пива у поєднанні з правильними букетами хмелів.
– Ринок дозволяє пивовару використовувати всі можливості. Якщо ж можливості обмежені, то вступають у силу інновації. Тому що на одній основі можна зробити декілька напоїв, – впевнений Назар Стасюк.
Більше про те, які тенденції у галузі пивоваріння продемонстрував XII Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, читайте на сайті.
Нагадаємо, що можна передплатити журнал «Пиво. Технології та Інновації» на 2024 рік. Журнал виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання – «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» – об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com