Українські вина вперше дегустували на міжнародному конкурсі в Італії

 Українські вина вперше дегустували на міжнародному конкурсі в Італії

29-30 вересня в Італії, в долині Аоста, відбувся 30-й дегустаційний конкурс Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico. Винні експерти з усього світу дегустували «героїчні» вина, у тому числі з України. У дегустації взяла участь організаторка виставки Wine & Spirits Ukraine Вікторія АГРОМАКОВА, про результати якої розповіла на особистій фейсбук-сторінці.

– Велика честь для мене представити Україну та її вина для шановних членів журі дегустаційного конкурсу Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico – 45 найкращих винних експертів: журналістів, виноробів, сомельє та імпортерів із 10 країн світу. Це особливий конкурс, на якому представлені «героїчні вина», виноград для яких вирощують в екстремальних умовах. Але що може бути більш екстремальне та героїчне зараз, ніж виноробство в Україні, коли кожен день, незважаючи на щоденні обстріли, наші сміливі виноградарі та винороби продовжують збір винограду, щоб уже наступного року представити переможний вінтаж 2022? – йдеться у повідомленні Вікторії Агромакової.

За повідомленням, дегустували такі українські вина:

  • GRAND ADMIRAL BRUT NATURE ROSE 2019 від 46 Parallel Wine – елегантне розе з Піно Нуару, виготовлене традиційним методом, більше ніж 22 місяці пляшкової витримки на осаді, з ароматом червоних ягід, грейпфруту, тонкими нотами бріоша та горіхів.
  • TELTI KURUK 2021 від Beykush winery – унікальне вино з автохтонного українського сорту винограду Тельті Курук, свіже та мінеральне, з нотами білих квітів і фруктів.
  • ARTANIA RED 2018 від Бейкуш – бленд Каберне Совіньйон, Каберне Фран, Мерло та Темпранільйо, 3 роки витримки у французькому дубі. Вино з власної колекції Roberto Gaudio.
  • CABERNET SAUVIGNON 2017 GRAND RESERVE від SHABO – одне з найтитулованіших вин України з витримкою в дубі від 12 місяців, з багатим ароматом чорних та червоних ягід.
  • TROYANDA KARPAT 2017 від Chateau Chizay – візитівка Закарпаття, легендарне біле десертне вино з сорту Трамінер рожевий, 2 роки витримки в дубі, пелюстки троянди та білі фрукти в ароматі, зі смаком меду і горіхів.

– Україна – терра інкогніта для більшості винних експертів, тому я безмежно рада, що українські вина вразили суддів! Вони відмітили дуже високу якість, елегантність та неповторний характер вин. А також цікавились кліматичними умовами, ґрунтами, сортами, регіонами та історією виноробства України. Україна – винна країна! Мені дуже приємно, що все більше фахівців винного світу мають можливість у цьому переконатись! – зазначила Вікторія Агромакова.

За два дні члени журі скуштували 832 вина з 24 країн світу. Переможці будуть оголошені через 2 тижні.

Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico – конкурс, на якому відбирають найкращі вина, виготовлені з винограду, який виростили в екстремальних умовах. Конкурс спрямований на просування та захист виноробства в невеликих виноробних районах, які можна визначити особливою історією та багатими традиціями. Місцеві сорти винограду культивуються в цих районах з великою екологічною цінністю та унікальними ландшафтами. Однак ці острівці виноробного біорізноманіття постійно перебувають під загрозою зникнення.

Фото – фейсбук-сторінка Вікторії Агромакової.

Читайте також:
В акціонерному товаристві «Радсад» успішно стартував виноробний сезон
Пляшку вина з підписом Олексія Резнікова розіграли на благодійному аукціоні

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті