Українські вина презентують на фестивалі виноградної лози у Діжоні

 Українські вина презентують на фестивалі виноградної лози у Діжоні

Раз на два роки у Бургундії, у Діжоні, відбувається фестиваль виноградної лози Fête de la vigne. Цьогорічна подія 5–10 липня особлива тим, що Україна презентує свою багату культуру й відкриє усій Франції традиції виноробства. Про це інформує Рosteat.

Цього року на святі вперше за всю історію Бургундії будуть представлені українські вина. Гості зможуть познайомитися з ними у Cité International de la Gastronomique & du Vin і продегустувати особисто.

Дегустація українських вин відбудеться 8 липня з 18:00 до 20:00. У програмі свята також – українські страви, музичні розваги з українськими артистами.

Які вина будуть презентовані

  • Big Wines Big Art – молода і перспективна виноробня під парасольковим брендом всесвітньо відомої компанії Vinos de La Luz, яка має виробничі потужності в Аргентині, двох DO Іспанії, Італії (Тоскана) та США (Каліфорнія). Етикетки пляшок прикрашають роботи знаменитого українського художника Івана Марчука.
  • Kolonist – виноробня «Колоніст» заснована у 2005 році в Чорноморському регіоні Дунайської Бессарабії. Виноградники вирощують на березі найбільшого в Україні озера, розташованого на одній широті з Бордо та П’ємонтом.
  • Wine by Eduard Gorodetsky – винороб у четвертому поколінні Едуард Городецький створив своє вино у 2021 році, яке стало продовженням його як винороба, мрійника, ентузіаста. My Wine – це вина, виготовлені з бессарабського винограду, вирощеного на півдні Одеської області.
  • Shabo – це родинна справа сім’ї Іукурідзе, що поєднує великий виробничий комплекс із новітнім європейським обладнанням. Виноробня була заснована в 2003 році на базі одного з найстаріших виноробних підприємств України, розташованого в селі Шабо Одеської області.
  • Wine Idea – виноробня, розташована у Київській області на території екокомплексу з зоопарком, страусиною фермою, рестораном. На винограднику ростуть білі сорти винограду, зокрема автохтонні. Червоні купують в Одеській області. Під час російського вторгнення російські загарбники знищили готель на території екопарку. Сама виноробня вціліла, проте ударна хвиля пошкодила ємності з вином, і його довелося вилити.
  • Artwinery – Артемівський завод шампанських вин, заснований в 1950 році і відомий як один з найбільших виробників вина у Східній Європі. Підприємство було вимушене закрити виробництво у місті Бахмут Донецької області через російську збройну агресію. Однак попри труднощі найпопулярніші різновиди Артемівського ігристого вдалось облаштувати на базі виробничих потужностей партнерів у Одеській області.
  • Cassia – сімейна виноробня у Київській області. Батько з сином виготовляють вина на виноробні у своєму маєтку. Бродіння здійснюється виключно на диких дріжджах, без додавання сульфітів. Незважаючи на те, що виноробня Cassia і власне сімейний будинок двічі постраждали від мінометних обстрілів, вина вціліли і приїхали на фестиваль.
  • Drunk Master – винороб Євген з Харкова започаткував свою справу 10 років тому. Він працює з сортами Мерло, Каберне, Бастардо, Шардоне, Мускат, Ркацителі. Виноробня також виготовляє сухий натуральний сидр із вторинним бродінням у пляшці, зі своїх харківських яблук.

Окрім цього, у програмі фестивалю заплановані такі події:

  • грандіозний парад із музикою, де звучатимуть національні мелодії різних країн, зокрема України;
  • мегапікнік, який дасть можливість скуштувати делікатеси на свіжому повітрі в компанії друзів та близьких, познайомитися з новими людьми;
  • кухні різних країн світу;
  • дегустація вин із різних регіонів Франції та світу;
  • делікатеси та ремесла – локальні продукти та вироби ручної роботи, які відображають культурну спадщину різних народів світу.

Читайте також:
В Україні підвищується попит на міцні напої: результати дослідження ринку
Одеський чорний: походження та особливості сорту-візитівки України

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті