Українська академія дистиляції: старт заданий!

 Українська академія дистиляції: старт заданий!

Цими днями відбулося офіційне відкриття Української академії дистиляції. Захід проходив у форматі «відкритих дверей». Участь у ньому взяли представники Київського національного торговельно-економічного університету, виробники крафтових напоїв, сомельє, редактори профільних видань про алкогольну галузь й усі бажаючі, хто цікавиться виробництвом дистилятів.

Інформаційним партнером заходу став журнал «Напої. Технології та Інновації».

Під час презентації Катерина Лавренова, засновниця та директорка Української академії дистиляції, зазначила, що відкриття цього навчального осередку стане базою для офіційної появи нової професії — майстер-дистилер. Досі в країні такої не існує, оскільки, з одного боку, для цього ще не створена відповідна законодавча база, з іншого — не було майданчика для професійного розвитку малих виробників дистилятів.

Створення Української академії дистиляції ініціювала Асоціація крафтових дистиляторів України. Реалізувати такий задум вдалося завдяки допомозі ректора Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ), який виділив приміщення для Академії та всіляко сприяє її розвитку. Викладачі цього навчального закладу в рамках різних програм ділитимуться зі студентами Академії своїми знаннями та багаторічним досвідом у створенні рецептур для високоякісних алкогольних напоїв і їх просування як в Україні, так і за межами країни.

Читайте також: Крафтові дистиляти в Україні: стан і перспективи

За словами Катерини Лавренової, на базі Академії також створюють сенсорну лабораторію та колекцію ароматів. У приміщенні Академії виробники крафтового дистиляту зможуть організовувати власні презентації та дегустації, ділові зустрічі тощо. Окрему увагу Академія приділятиме підвищенню культури споживання алкоголю в Україні, проведенню професійних дегустаційних конкурсів міцних напоїв (національного та міжнародного рівня) та навчальному туризму для вивчення аналогічних виробництв у інших країнах.

Базовий курс «Майстер дистиляції» стартує вже в лютому 2022 року. Серед викладачів — науковці та практики, які спеціалізуються на окремих аспектах виготовлення міцних алкогольних напоїв.

Читайте також: Український джин: це реально!

«Цього року ми разом із Міністерством економіки написали законопроєкт, що дозволяє створити адекватні та справедливі умови для розвитку малих виробників крафтових міцних напоїв. Документ зареєстрований у Верховній Раді. І з початком нового, 2022-го, року ми почнемо активно просувати його, у чому допомагатимуть і Асоціація крафтових дистиляторів України, і Українська академія дистиляції. Адже у крафтових напоїв — великий потенціал. Нам вже зараз є що запропонувати кінцевому споживачу, HoReCa і супермаркетам, до речі, які цікавляться саме такими, лімітованими серіями, якісного алкоголю. Академія допоможе виробникам крафту підготуватися до ухвалення профільного закону та після легалізації зайняти свою нішу на ринку алкогольних напоїв України», — підсумувала Катерина Лавренова.

Отже, є всі підстави говорити, що розпочата нова історія українського крафтового виробництва. І вже у 2022 році з’являться унікальні напої, виготовлені за допомогою фахівців Академії.

Читайте також: Палинка – давній міцний напій, який законодавство України оминуло

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті