Українському віскі бути – як минув професійний дегустаційний конкурс INDEPENDENT СRAFT

 Українському віскі бути – як минув професійний дегустаційний конкурс INDEPENDENT СRAFT

На початку 2020 року Ukrainian Craft Distillers Association у партнерстві з Київським національним торговельно-економічним університетом (КНТЕУ) провели другий етап Українського професійного дегустаційного конкурсу INDEPENDENT СRAFT на здобуття премії Ukrainian Craft Spirits Awards у номінації Craft Ukrainian Whiskey. Українське віскі вразило високою якістю: за результатами конкурсу 10 з 20 представлених зразків отримали гранд золото та золото.

Це вже другий конкурс від Ukrainian Craft Distillers Association у межах циклу українських дегустаційних конкурсів INDEPENDENT СRAFT. На першому змагалися плодові дистиляти.

– Ринок дистилятів зростає швидко, хоч і перебуває в тіні. Конкурс фіксує цей рух, формує бренди та обличчя напоїв, – прокоментувала організатор конкурсу, голова громадської спілки Ukrainian Craft Distillers Association Катерина ЛАВРЕНОВА. – Нам важливо знати думку професіоналів і споживачів. Плануємо проводити конкурс дистилятів двічі на рік, щоб відслідковувати, як розвиваються ці напої у нас. Виробники дрібносерійних партій могли подати свої зразки зернових дистилятів, виготовлених за технологією віскі, міцністю не менше 40 градусів без додавання ароматизаторів і барвників. Загалом у конкурсі взяли участь 20 зразків від 13 виробників з різних регіонів України. Це і біле віскі (з дотриманням усієї технології приготування віскі, крім витримки), і витримане в обвугленій дубовій бочці або на дубовій клепці не менше трьох років. Сировиною міг бути ячмінь, інші зернові культури (пшениця, жито тощо), ку- курудза або ж бленд (купаж на основі зернових дистилятів).

Методом закритої (сліпої) дегустації зразки оцінювала експертна дегустаційна комісія, до складу якої увійшли представники Асоціації сомельє України (ASU), Всеукраїнської асоціації барменів (AUBA), провідні експерти спиртової галузі, технологи, науковці, незалежні спостерігачі та лідери думок. За основний
оціночний параметр було взято схожість органолептичних показників із характерним для міжнародної категорії «Віскі» смаковим портретом. Так, експерти оцінювали зовнішній вигляд (прозорість, інтенсивність
кольору), аромат (чистота і типовість, багатогранність аромату, насиченість та інтенсивність), смак (чистота і типовість, баланс, гармонійність і стійкість) і загальне враження від напою. Оцінку якості конкурсних зразків здійснювали за 100-бальною системою, згідно з форматом найбільших міжнародних дегустаційних конкурсів і прийнятим галузевим стандартом.

Ознайомитись з продовженням статті можна у випуску №2 (84) журналу “Садівництво і Виноградарство. ТІ”.

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

+38 097 968 95 16,

+38 096 491 66 92,

+38 095 921 04 33

Чи надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар