Українські садівники виходять у криптосвіт

 Українські садівники виходять у криптосвіт

Українські сільгоспвиробники переходять на новий рівень у фінансовій системі. Садівники випускатимуть токени на майбутній урожай та розміщуватимуть їх на ICO. Про це повідомив президент холдингу Internet Invest Group та консалтинговий директор клмпанії «Ольшанський і партнери» Олександр Ольшанський. 

«Нещодавно до нас звернулася сільськогосподарська компанія. Вони хочуть випустити токени на майбутній урожай. Оскільки вони займаються не зерновими кульутарми, садівництвом, то і бізнес-цикл тут довший. Тому їм потрібні значні стартові інвестиції, щоб висадити сади. Покупці токенів матимуть права на яблука, які в цих садах виростуть», — повідомив Олександр Ольшанський.

Експерт пояснив, що ICO (Initial Coin Offering) — це первинне розміщення токенів. За його словами, аналогією у реальному житті можуть бути цінні папери. Токени за своїм призначенням схожі на цінні папери.

«Але цінні папери бувають різні. Наприклад, акції. Випускати чи купувати токени-акції досить ризиковано. Тому що якщо ви купуєте такі токени, то потрібен хтось, хто зможе забезпечити захист прав у випадку їх порушення. У реальному житті цим займається держава. А у криптосвіті такого арбітра немає, звернутися ні до кого», — розповів експерт.

Він зазначив, що зараз популярні utility token. Вони являються опціонами (правами) на отримання послуг чи товарів.

Олександр Ольшанський додав, що кожен токен — це посилання на закодований договір, смарт-контракт. Із самого початку в документації ICO обговорюються умови цього контракту (за яких умов він виконується). Механізм виконання закладений у сам токен — компанія не може відмовитися від його виконання.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар