Українські фермери почали вирощувати фісташки

 Українські фермери почали вирощувати фісташки

Українські фермери почали вирощувати одні з найдорожчих горіхів – фісташки. На даний момент фісташки реалізовують за 400-500 грн/кг, повідомляє agro-center.com.

Одне дерево може давати до 25 кг горіхів. Проте, фісташкові дерева починають плодоносити тільки на сьомий-восьмий рік після посадки.

На території ЄС так зване «зелене золото» вирощують тільки в Італії, Греції та Іспанії. В Італії в значних кількостях фісташки вирощують тільки на Сицилії. Завдяки ґрунтам і кліматичним умовам цього острова вони приносять виробникам хороший урожай і є джерелом доходів, дозволяючи ефективно використовувати занедбані або виснажені ґрунти.

Ідеальний ґрунт для фісташок повинен бути пухким і добре дренованим. Рослини розвиваються помірно теплою весною і тривалим теплим літом. Фісташки — дводомні рослини, тому для успішного запилення необхідно хоча б одна чоловіча рослина на 8 жіночих дерев при схемі посадки 6×6 м. На одному гектарі розміщується близько 280 дерев. Фісташки родом з пустелі, тому для їх вирощування необхідні довге сухе літо і зима з мінімальною кількістю холоду (температура від 0 до 7 ° С) в 700 годин. Для деяких сортів кількість годин холоду може бути менше, а деякі навіть витримують мороз до -30°С. Фісташки цвітуть в березні-квітні протягом одного тижня, а збір врожаю відбувається в серпні і до 20 вересня.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар