Україна здійснила перші поставки яблук до ОАЕ

 Україна здійснила перші поставки яблук до ОАЕ

У 2017 році проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» підтримав участь 24 українських малих і середніх виробників плодово-ягідної продукції у найбільшій в Азії міжнародній виставці Asia Fruit Logistica (6-8 вересня, Гонконг).Про це повідомляє прес-служба проекту.

Україна стала однією з п`яти країн, які вперше брали участь у цьому заході. На українському стенді було представлено майже 40 сортів яблук, черешні, суниці, малини, смородини та лохини, а також сушені та заморожені ягоди українського виробництва.

«Відкривати нові ринки — непроста справа, адже ми маємо не лише ознайомити потенційних споживачів зі смаковими перевагами нашої продукції, а й переконати у високій якості та спроможності українських виробників якісно виконувати контрактні зобов`язання», — говорить голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Досвід, здобутий українськими компаніями в тому числі й завдяки цій виставці, реалізувався у першу пробну, але системну поставку яблук до Дубай (ОАЕ). Було продано свіжі яблука сорту «Гала», врожаю 2017.

У період з грудня 2017 року по січень 2018 року з України було відвантажено 125 тонн (8 контейнерів, партіями по 2-3 контейнери). Постачання здійснювалося на умовах EXW із Київської області.

«Після Нового року ціна на яблука в ОАЕ спадає, а в Україні навпаки —росте. Тому важливим є планування поставок, що відповідатиме кон’юнктурі конкретного ринку», — повідомляють в прес-службі.

Та перша партія через те і називається пілотною, що допускає право на помилку. Поставка відбулася, покупець залишився задоволеним якістю продукції, контракт оплачений.

«Наскільки нам відомо, це була перша системна поставка яблук з України до ОАЕ у такому обсязі. — говорить Дмитро Крошка. — Зараз підприємство формує нові партії яблук і до кінця сезону має намір поставити до ОАЕ ще декілька контейнерів свіжих яблук, що будуть відповідати високим стандартам продукції. Наступного сезону постачальники планують збільшити обсяги торгівлі до 20 тис. тонн».

Нагадаємо, що Польща в поточному році збере близько 4,5 млн тонн яблук, що буде новим рекордом виробництва. Більше половини яблук піде на переробку, і ціни на них будуть невисокими. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар