Україна та країни ЄС поглиблюватимуть співпрацю в органічній галузі

 Україна та країни ЄС поглиблюватимуть співпрацю в органічній галузі

Між Україною та країнами ЄС досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю в органічній галузі. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Цього року національний павільйон України був представлений вже вп’яте на міжнародній виставці Biofach. 20 українських компаній-виробників органічної продукції стали експонентами українського стенду. Окрім того, українська офіційна делегація на чолі з заступником міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою в рамках виставки провела 8 офіційних результативних зустрічей з представниками європейських країн.

«Головні підсумки участі України в цьогорічній виставці Biofach ми зможемо підвести трохи згодом. Але я рада відмітити, що кожного року збільшується кількість виробників органічних продуктів, які гідно представляють свої товари на національному стенді. Другою приємною тенденцією є те, що Україна представляє не лише сировинну продукцію, але й все більше перероблених продуктів харчування, готових для продажу на поличках супермаркетів», — заявила заступник міністра з питань євроінтеграції.

Вона також додала, що в рамках виставки українська делегація провела 8 офіційних зустрічей з європейськими партнерами, включаючи Німеччину, Польщу, Швейцарію, Бельгію та Нідерланди. За результатами цих зустрічей було досягнуто конкретних домовленостей щодо прямої та більш дієвої співпраці на рівні міністерств та відповідних відомств у питаннях простежуваності ланцюгів постачання органічної продукції від виробників до кінцевих споживачів, обміну інформацією і тренінгів для українських фахівців цієї галузі.

За словами Ольги Трофімцевої, сьогодні світовий ринок органічної продукції динамічно розвивається, попит на різні види продуктів стабільно зростає, а Україна має всі передумови для закріплення на ключових ринках сертифікованої органічної продукції у якості надійного постачальника.

«Основним завданням Міністерства на сьогодні в цій галузі є завершення формування законодавчої бази для функціонування ринку органічного сільського господарства в Україні, включаючи доробку відповідного законопроекту й формування реєстрів операторів ринку та інше», — резюмувала Ольга Трофімцева.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар