Україна майже на 70% збільшила експорт плодово-ягідної продукції

 Україна майже на 70% збільшила експорт плодово-ягідної продукції

У першому кварталі 2018 року вартість експорту Україною плодів та ягід склала $57 млн, що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє прес-служба асоціації «Украсадпром».

Головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон у поточному році стали волоські горіхи ($42 млн), заморожені ягоди ($10 млн), а також яблука і груші ($5 млн).

«З перелічених груп продукції лише по заморожених ягодах зафіксоване зменшення кількісних та вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш — з 6 до 14 тис. тонн», — зауважують в асоціації.

Найбільшим попитом вітчизняна продукція садівництва, як і раніше, користується в країнах Європейського Союзу, які забезпечують близько 60% доходів українських експортерів. Основні закупівлі плодів і ягід в нинішньому році у нас здійснили Франція (на суму $6,9 млн), Туреччина ($6,5 млн), Польща ($4,0 млн), Білорусь ($3,7 млн), Греція ($3,5 млн), Німеччина ($2,8 млн) та Нідерланди ($2,7 млн).

У той же час імпорт плодово-ягідної продукції в Україну в січні-березні 2018 року становив $143 млн, однак він переважно формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів та ін.).

«Якщо враховувати лише традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас дорівнює $40 млн. Відзначимо наше додатне сальдо у торгівлі зернятковими плодами, яке в останні роки було від’ємним», — відзначили в асоціації.

Яблука українського виробництва реалізуються поки що переважно в країнах СНД та Євросоюзу, а саме Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук у цьому році перевищила $320/т.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар