Новий журнал «Пиво. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
У ННЦ ІВіВ імені В.Є. Таїрова готуватимуть докторів філософії за спеціальністю «Садівництво та виноградарство»
Традиція підготовки кадрів вищої кваліфікації в ННЦ ІВіВ імені В.Є. Таїрова дуже давня. Проте зміни в освітньому законодавстві передбачають процедури, які сприяють покращенню програм підготовки фахівців різних напрямків. Підготовка докторів філософії (раніше – кандидатів наук) за спеціалізацією «Виноградарство» також не є винятком. Саме тому освітньо-наукова програма «Виноградарство» була акредитована за повною процедурою у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. 17 січня 2024 року Національне Агентство із забезпечення якості вищої освіти затвердило рішення щодо акредитації освітньо-наукової програми «Виноградарство», за якою готують докторів філософії з спеціальністю 203 «Садівництво та виноградарство». Детальніше про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіли науковці ННЦ ІВіВ імені В.Є. Таїрова.
Освітню програму «Виноградарство» розробили провідні науковці Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова». Освітньо-наукова програма «Виноградарство» передбачає підготовку фахівців, здатних розв’язувати комплексні проблеми в галузі виноградарства шляхом використання професійної дослідницько-інноваційної діяльності.
Мета освітньо-наукової програми «Виноградарство» передбачає набуття глибоких новітніх знань та професійної практики у виноградарстві через наукові дослідження з метою підготовки та захисту дисертаційної роботи.
– Зміст та наповнення освітньо-наукової програми «Виноградарство» має чіткий цільовий фокус і передбачає глибоку теоретичну підготовку за основними питаннями виноградарства, а саме: сучасні та інноваційні технології у виноградарстві, сучасні технології у виноградному розсадництві, екологія винограду, ампелографія та селекція, захист виноградних насаджень. Крім зазначених обов’язкових дисциплін, вивчення яких поєднує фундаментальний теоретичний складник та передбачає глибоку практичну підготовку в реаліях виробничого процесу, освітньо-наукова програма «Виноградарство» дозволяє створити власну освітню траєкторію, яка може мати вектор, спрямований на фіто- та ентомологічний стан винограду, на переробку або створення нових сортів чи сортовивчення в цілому. Тому для того, хто закоханий у сонячні грона, хто хоче рухати аграрну науку та галузь виноградарства зокрема — прямий шлях до нашої аспірантури, адже наша установа сьогодні та на найближчі 5 років має повне право на підготовку докторів філософії з виноградарства, – кажуть в інституті.
Читайте також:
Які сорти технічного винограду можна вирощувати в західних регіонах України
E-commerce box для пляшок від ККПК – еволюція у світі електронного алкошопінгу