ВИНО ЯК РОДИННА СПРАВА: ІСТОРІЯ ВИНОРОБСТВА П’ЯТИ ПОКОЛІНЬ СІМ’Ї ШОШ
У Львові відбувся Lviv Art and Wine Festival
Четвертий благодійний фестиваль Lviv Art and Wine Festival відбувся у Львові 2–3 грудня. Захід пройшов під гаслом «Підтримуй своє. Повертай своє».
– Ми, як і раніше, маємо на меті підтримувати й популяризувати українських виноробів. Вина, які не поступаються закордонному експорту, вина, які заслуговують визнання серед українського споживача, – кажуть організатори.
У фестивалі взяли участь українські виноробні з різних областей: TM Grande Valee, Korus Wine, Bohdan’s Winery, СФГ «Янчинські пагорби», Leleka Wines, Axis Wine, Сімейна виноробня «Раковецька лоза», ТМ my Wine Eduard Gorodetsky, Biologist, ТОВ «Ла’Вино», Peter Wine, Villa Tinta, SHABO, Родинна виноробня Зелениці, Father’s wine, Chateau Pinot, Stakhovsky Wines, Beykush Winery, Alcoline, Вина Ковача, Авторські вина Віталія Маланчука, Винарня Друзів.
– Учетверте Львів огорнула атмосфера мистецтва та вина на Lviv Art and Wine Festival. Удруге – в умовах великої війни. Усі, хто бере участь у фестивалі, – підтримують наших цивільних та військових, які постраждали внаслідок воєнних дій росії і потребують протезів – частину коштів з продажу квитків й реалізації продукції перерахують на проєкт UNBROKEN Ukraine, – каже очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
У програмі фестивалю були такі події:
- Мистецька експозиція: живопис та скульптура митців-сучасників, інтерактивна інфографіка з репродукціями відомих авангардистів та тимчасова книгарня з великою підбіркою книг про авангард.
- Винний маркет: понад 20 виноробів (локальні сімейні винарні та популярні винні бренди).
- Форум: обговорення розвитку винної інфраструктури України.
- Лекторій: лекції мистецтвознавців та винних експертів.
- Арт-маркет: стильний декор, прикраси та посуд від локальних брендів.
- Вечірня програма: камерні виступи львівських музичних гуртів.
– «Повертай своє» – про важливість збереження культурної спадщини. Український авангард 1910-1930-х років є одним із гірких прикладів, як наші національні надбання і досі залишаються привласненими. Такі митці українського авангарду, як Казимир Малевич, Василь Єрмилов, Давид Бурлюк, Олександра Екстер – досі маловідомі для нашого суспільства. Натомість весь світ, на жаль, знає їх як діячів авангарду країни-агресора, – кажуть організатори.
Частину коштів, виручених із вхідних квитків та продажу продукції на фестивалі, перерахують для закупівлі і виготовлення протезів для цивільних та військових, постраждалих від війни.
Читайте також:
Щодо альтернативної назви коньяку України: думка експерта
«Винний дім Гігінеішвілі» готує новинки, які вийдуть у світ найближчим часом