У First Dnipro Brewery зварили пиво за рецептом ChatGPT

 У First Dnipro Brewery зварили пиво за рецептом ChatGPT

Пивоварня First Dnipro Brewery вирішила зварити пиво, рецепт якого розробив ChatGPT. Детальніше про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів один із засновників асоціації «Незалежні броварні України», майстер-пивовар, технолог пивоварні First Dnipro Brewery Дмитро НЕКРАСОВ.

Чат ChatGPT за чітко складеним запитом, який містив стиль пива, американські хмелі, маракуйю та абрикос, згенерував рецепт American Pale Ale. Штучний інтелект запропонував, які саме сорти хмелю треба використовувати, дібрав відповідну до них солодову палітру та штам дріжджів, розрахував кількість інгредієнтів на заданий обсяг, докладно описав кожен етап створення напою, а також вивів імовірну міцність, гіркоту та колір готового пива.

– Насправді все це почалося як жарт. Але наші маркетологи підхопили цю ідею та підтримали її, сказавши, що це справді гарний привід випробувати можливості електронного мозку, спробувати взаємодіяти, бути сучасним. Вони ж щодня шукають якийсь цікавий маркетинговий хід, щоб залучити та здивувати споживачів. А зробити це в умовах війни дуже складно, адже спектр дій зараз дуже обмежений і значно менший. І в результаті штучний інтелект ChatGPT видав нам хороший рецепт, за яким можна було зварити пиво, але ми внесли до нього певні корективи, допрацювавши його. І, до речі, це пиво дуже гарно продавалося! Тому, я вважаю, це цікавий досвід для пивоварів і чудовий маркетинговий хід.

Детальніше про роботу First Dnipro Brewery в умовах війни, про новинки та експерименти читайте в інтерв’ю Дмитра Некрасова журналу «Пиво. Технології та Інновації», який незабаром буде доступний для завантаження безкоштовно.

Вперше за період воєнного стану журнал «Пиво. Технології та Інновації» вийде друком. Це ексклюзивний спецвипуск, який вийде в переддень XI Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв (7–8 вересня 2023 р., м. Львів, ресторан-пивоварня «Старгород») і буде розповсюджуватися серед учасників цього заходу. Детальніше про форум читайте на сайті.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті