У Берегові визначили «Найкраще вино Закарпаття»

 У Берегові визначили «Найкраще вино Закарпаття»

Спілка Угорських виноробів Закарпаття (KMBE) вже вчетверте з часу свого заснування організувала та провела конкурс “Найкраще вино Закарпаття”. Цього разу на конкурс надійшов 151 зразок вина від 31 винороба краю.

Оцінювали їх члени міжнародного журі з Києва, Одеси, Львова, а також з Угорщини, Словаччини та Румунії. Загалом вісім вин (шість білих, одне рожеве та одне червоне) отримали найвищі оцінки, за прийнятою в Європі системою. Переможці отримали право наносити на свої пляшки відповідний знак якості від організації виноробів.

Як зазначила завідувач кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеської національої академії харчових технологій Оксана Ткаченко, яка була у складі журі, конкурс пройшов дуже успішно:

– Більшість із вин були зроблені на дуже гарному професійному рівні. 150 зразків із 31 виноробні. Для мене це хороший досвід для розуміння сучасного рівня виноробства Закарпаття.

Читайте також: Закарпатські виноградарі та винороби об’єднались у профільну асоціацію

Відзначення переможців відбулося у Берегові, в приміщенні культурного центру імені Жігмонда Перені, повідомляє сайт www.mukachevo.net.

“Ми вважаємо, що наша головна місія — виробляти вина, які відповідають європейському стандарту. Крім того, для нас важливо відроджувати та плекати багаті виноградарські та енологічні традиції нашого краю. Багато років тому ми ініціювали відновлення традиційних сортів винограду, які колись тут вирощувалися. Сьогодні у дусі цього починання, було висаджено один із найхарактерніших сортів для Закарпаття, відомий з давніх часів — “Берегі рожаш” (Березький рожевий)”, – зазначив президент Спілки Угорських виноробів Закарпаття Іштван Берецкі.

Приєднався до символічного висаджування лози винограду Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Після урочистої церемонії нагородження присутні мали змогу скуштувати вина виноробів-переможців:

  • Жовтий Мускат, 2020, Орос Руслан
  • Каберне Совіньйон, 2019, Нодь Ласло
  • Кюве, 2019, Муска Віталій
  • Шардоне, 2019, Ковач Олександр
  • Королівська Леанка, 2021, Винарня Варги
  • Каберне Фран, 2019, Павлишинець Федір
  • Фурмінт, 2021, Баркасі Ференц
  • Фурмінт, 2021, Спілка угорських виноробів Закарпаття

– Отримав дипломи з конкурсу вин “Якісне закарпатське вино” м.Берегово, який організувала “Спілка угорських виноробів Закарпаття”. Дякую Іштван Берецкі за можливість участі в конкурсі! – написав на своїй сторінці у Фейсбук винороб, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Олександр Ковач.

Фото www.mukachevo.net та Александр Ковач.

Також принагідно нагадуємо, що ще триває реєстрація на IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Успішне виноградарство і виноробство», що відбудеться 3-4 березня в м. Одеса (смт Таїрове).

Більше інформації про конференцію читайте за посиланням: http://forum.techdrinks.info/ua/event/37

Робімо бізнес успішним разом!

Передплата журналів триває!

Із питань передплати та реєстрації на конференцію звертайтеся за контактами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті