Ціни на яблука в сезоні 2018/19 можуть «пробити» антирекорд

 Ціни на яблука в сезоні 2018/19 можуть «пробити» антирекорд

Середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази протягом останніх дев`яти років. Про це повідомляю аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Якщо в сезоні 2007/08 років середня відпускна ціна на яблуко складала 0,99 $/кг, то вже в минулому сезоні (2016/17 років) середня ціна була трошки меншою за 0,25 $/кг. Отже виручка виробника яблука від кілограму вирощеної продукції впала в чотири рази протягом 9 сезонів», — зауважили в асоціації.

За прогнозами аналітиків УПОА, в поточному сезоні ціни дещо вирівнялися (до $0,39), завдяки аномальним втратам урожаю яблук в ЄС внаслідок пізніх приморозків на весні 2017 року, однак вже в сезоні 2018/19 років ціна може «пробити» антирекорд попереднього сезону, і впасти нижче $0,25.

«За таких цін на яблука, інвестиції в сучасні яблуневі сади взагалі ніколи не окупляться. Адже зараз закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдуться не менше ніж в $100-110 на гектар. І це без врахування обігових коштів та відсотків по кредитам», — говорять в асоціації.

В УПОА зауважують, що саме тому активно працюють над запуском першої кооперативної експортної платформи, і вже за два тижні планують провести низку переговорів в країнах Південно-Східної Азії з імпортерами яблук з цього регіону. Крім того, планується активізувати навчання виробників для того, щоб забезпечити можливість вирощування та збереження яблука відповідних якісних параметрів.

«Якщо ця програма буде успішною, учасники кооперативної платформи зможуть отримати не $0,25, а $0,50 та більше за кілограм, навіть в роки надвиробництва яблук. Якщо ж маркетингові зусилля будуть успішними, за кілька років можна буде вийти на чисту ціну порівняльну з тією, що була 9-10 років тому — близько долара за кілограм», — зауважили а УПОА.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар