Тіньовий ринок “задавив” легальних виробників алкоголю – експерт

 Тіньовий ринок “задавив” легальних виробників алкоголю – експерт

В Україні істотно зріс тіньовий сегмент алкогольного ринку. У зв`язку з цим, виробникам міцних алкогольних напоїв і вина в цьому році доведеться “не солодко”. Про це в авторській колонці заявив незалежний експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач, передає УНН.

“Якщо входження в 2018 рік пивоварів супроводжується низкою сприятливих економічних передумов, що дозволяють їм сподіватися на поступове відродження галузі, то у виробників міцного алкоголю і вина перспективи відродити ринок поки виглядають сумнівно. Все пояснюється просто. У пива із зовнішніх найсерйозніших чинників, що визначають успішність бізнесу, є індекс купівельної спроможності. Тому, як і у випадку з BigMac-індексом, зростання споживання бурштинового свідчить про поліпшення добробуту населення (за інших рівних умов).

Куди як складніше зі споживанням міцних спиртних напоїв в Україні. Зусиллями, в тому числі і представників Регулятора, в країні неймовірно виріс тіньовий ринок. Він давно “задавив” легальних виробників і вони вимушено рятують свій бізнес зростанням мінімальних роздрібних цін (МРЦ)”, – пояснив експерт.

Легальні виробники прекрасно розуміють прямий взаємозв`язок ціни і попиту, тому відчайдушно чинять опір ініціативам подальшого збільшення акцизів, зазначив Товкач.

“Але, погодьтеся, три-, чотириразова і більше перевага у вартості алкоголю на полиці – і пропозиції тіньовика вже не зупинити мораторієм на зростання акцизу на міцні алкогольні напої, як сподівається Регулятор, заморозивши цей непрямий податок в 2017 році”, – наголосив експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар