«Термо-Паб» – технологічне мистецтво, виготовлене руками та серцем українців
Попри складну економічну ситуацію в країні, галузь пивоваріння активно розвивається. Це демонструє київська компанія «Термо-Паб». Розширюються наявні пивоварні, відкриваються нові, а тому є запит на обладнання для облаштування виробництв різних масштабів. Детальніше про особливості вибору обладнання для пивоваріння та про нові проєкти журналу «Пиво. Технології та Інновації» розповів керівник компанії «Термо-Паб» Олександр БАТАШОВ.
Обираючи комплект пивоварного обладнання, необхідно чітко уявляти, які обсяги пива виробник зможе реалізовувати на старті проєкту та на які обсяги реалізації він зможе вийти в середньостроковій перспективі. Такий підхід дозволить вибрати збалансовану комплектацію варильного відділення та необхідну кількість танків для ферментації та зберігання продукту певного об’єму. У більшості випадків, якщо дозволяють параметри приміщення й електропотужності, правильним підходом буде вибір варильного відділення з запасом продуктивності, щоб воно не виявилося вузьким місцем у разі потреби суттєвого нарощування обсягів виробництва пива, впевнений Олександр Баташов.
– Під час вибору приміщення під пивоварню ми завжди рекомендуємо замовникам передбачити перспективну можливість збільшення обсягів виробництва, тобто зарезервувати площі під встановлення додаткового обладнання. Під час запуску проєкту замовник планує виробляти одні об’єми пива, а через деякий час виникає необхідність збільшити продуктивність пивоварні. Якщо площа приміщення пивоварні дозволятиме встановити додаткові ЦКТ або форфаси, це дасть змогу суттєво збільшити обсяги виробництва пива та його асортимент, – зазначив фахівець.
Власне, за таким алгоритмом діє багато покупців пивоварного обладнання компанії «Термо-Паб», які обирають комплектацію броварні з невеликою кількістю ферментаційних танків, а через деякий час встановлюють додаткові потужності для бродіння та зберігання.
Такий підхід дозволяє зменшити витрати на етапі запуску проєкту і звести до мінімуму ризики, пов’язані з реалізацією пива, якщо для великих об’ємів ще не напрацьовані канали збуту. Збільшити в рази продуктивність діючої броварні набагато простіше, ніж запустити саму броварню, розповів Олександр Баташов.
За словами керівника компанії «Термо-Паб», потрібно враховувати, що обладнання для домашнього пивоваріння та мініпивоварні промислового типу навіть невеликої продуктивності призначені для виробництва різних об’ємів пива.
– Основним елементом домашньої броварні є універсальний апарат об’ємом 30–50 літрів з різним рівнем автоматизації або без неї, в якому відбуваються всі основні процеси приготування пивного сусла. Саме визначення цього типу пивоварень свідчить про те, що їх використовують у домашніх умовах. Готувати пиво в малих об’ємах можна на кухні за бюджетні кошти, – розповів Олександр Баташов.
Повний комплект обладнання промислових мініпивоварень має зовсім інші вимоги до виробничих приміщень, їхньої площі, електричних потужностей та наявності інженерних комунікацій. Вартість обладнання промислової мініпивоварні безумовно буде суттєво вищою, ніж вартість домашньої пивоварні, але й продуктивність такого обладнання навіть у стартовій комплектації починається з кількох тисяч літрів пива на місяць.
Нещодавно компанія «Термо-Паб» презентувала пивоварню «Easy set brewery» для легкого старту, яку можна змонтувати вдома або в гаражі. Броварня не потребує великих площ та електричних потужностей. Компактна та мобільна, вона готова до запуску одразу після придбання. Ця броварня нещодавно поїхала за кордон, до Литви.
– Відкриваючи броварню, пивовар повинен вибрати якісне та надійне обладнання, яке приноситиме від роботи на ньому задоволення, а не головний біль. Інше важливе завдання – якнайшвидше окупити вкладені в пивоварне виробництво кошти. Обладнання компанії «Термо-Паб» виготовляють на власному виробництві в Києві лише з високоякісних матеріалів і комплектуючих, а також воно проходить ретельний контроль якості. Ми завжди зможемо запропонувати нашим замовникам найкращу пропозицію на пивоварне обладнання за критерієм «ціна–якість», а також зручний для покупця порядок розрахунків за обладнання, враховуючи можливість покупки на виплату, – розповів Олександр Баташов.
Відповідність пивоварного обладнання «Термо-Паб» вимогам технічних регламентів в Україні та документам зі стандартизації підтверджується сертифікатами відповідності продукції. Щоб мати можливість постачати обладнання до країн Європейського Союзу, фахівці компанії «Термо-Паб» сертифікували пивоварне обладнання в системі Conformity European відповідно до технічних регламентів і директив ЄС. Наявність цього сертифіката – обов’язкова умова у постачанні, адже вона гарантує споживачеві безпеку продукції.
У вересні керівник ТОВ «Термо-Паб» вкотре став лектором на курсах пивоварної справи «Майстер пивовар».
– Мав за честь бути в компанії інших крутих викладачів та радий побачити натхнення й ентузіазм в очах студентів, майбутніх пивоварів. Вони ставили багато практичних питань, лекцій не прогулювали (сміється). Що хочеться підкреслити за результатами навчань? Процвітанню та вдосконаленню броварної справи в Україні точно бути! – зауважив Олександр Баташов. – Нам приємно і почесно робити свій скромний внесок у спільну перемогу. Нехай це буде нагадуванням, що Перемога України – це справа кожного громадянина, кожної компанії. Це збережені людські життя й долі на покоління вперед. Пишаємося тим, що стали в нагоді нашій авіації, героїчним «Привидам Києва»!
УСПІШНІ ПРОЄКТИ ТА ПЛАНИ
На переконання Олександра Баташова, пивоваріння було і лишається дуже привабливим високорентабельним бізнесом, який дозволяє за короткий термін окупити інвестиції.
– Влітку 2022 року склалася ситуація, коли через обмеження на продаж алкоголю був дефіцит продукції великих виробників, і попит на крафтове пиво невеликих броварень суттєво збільшився. Також зазначу, що зростає кількість виробників пива, які відкривають або планують відкривати другу броварню, оскільки виробничі потужності першого проєкту досягли свого максимуму і не можуть бути збільшені через обмежену площу виробництва. Тому, виходячи з досвіду нашої роботи, скажу, що бізнес із виробництва пива в Україні зростатиме, – зазначив керівник компанії «Термо-Паб».
Цю думку підтверджують успішно реалізовані впродовж 2023 року проєкти компанії «Термо-Паб». Зокрема, в березні минулого року фахівці презентували новий проєкт – пивоварню в Новому Бузі Миколаївської області, за 57 км від Кривого Рогу.
– Ми всі дуже довго чекали запуску цього проєкту, оскільки обладнання вже було готове 2021 року. Однак свої корективи спочатку внесла пандемія, а потім війна. На початку війни власник став на захист нашої землі. Його поранили. З часом все поступово налагодилося, і пізніше успішно запустили пивоварню, – поділився Олександр Баташов.
Також у лютому 2023 року завершили виробництво нових ємностей для клієнтів із Ніжина. ЦКТ робочим об’ємом 4000 л виконана з верхнім люком, що дозволяє висота стелі. Цей проєкт запустили влітку, а вже через 6 місяців власники бізнесу вирішили збільшити виробництво на 24 000 літрів. Також минулого місяця зробили відвантаження до Німеччини.
– Що ж, нам дуже приємно, що Україну підтримує не лише керівництво всіх держав цивілізованого світу, але й самі європейці. Вони допомагають, співпрацюють та хочуть демонструвати, на чиєму вони боці, – поділився Олександр Баташов.
Серед інших реалізованих проєктів минулого року – пивоварня на 1000 літрів «Подільський бровар» (Хмельницький). Також до м. Хмельницький у серпні 2023 року відвантажили новий довготривалий проєкт (із 2021 року) – пивоварню на 2000 літрів Із 4-тонними ЦКТ. Восени 2023 року відвантажили нову 1000-літрову броварню до м. Вінниця. «Чекаємо з нетерпінням на її монтаж та запуск», – розповіли виробники обладнання.
Окрім цього, компанія «Термо-Паб» у 2023 році відправила ЦКТ на 100 літрів до Мілану. Географія проєктів розширюється, і обладнання «Термо-Паб» тепер можна побачити в Італії, Фінляндії, Німеччині та інших європейських країнах.
– А ще влітку 2023 року ми виготовили та запустили 200-літрову броварню у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що біля Трускавця. Тільки-но ми її запустили, як замовник уже додатково замовив 4 горизонтальні форфаси по 200 літрів, які ми відвантажили в грудні, – поділився Олександр Баташов. – У 2024 рік ми увійшли, маючи великий портфель замовлень. Дякувати Богові та Силам Оборони України – ми працюємо, і на першу половину 2024 року в нас є замовлення. У хвилюючих подіях сьогодення дуже важливо бути впевненим у завтрашньому дні.
Компанія продовжить реалізовувати нові проєкти з монтажу мініпивоварень промислового та ресторанного типів, а також виконувати замовлення щодо збільшення продуктивності пивоварень, які вже працюють.
– Робота над новими проєктами нас особливо надихає. В поточному році ми маємо плани розпочати роботу в такому перспективному напрямку, як мобільні форфаси та спиртзаводи. Колектив компанії «Термо-Паб» не має намірів зупинятися на досягнутому, ми продовжимо роботу над нашим обладнанням з метою підвищення його якості, надійності та покращення експлуатаційних характеристик. Ми раді, що в різних регіонах України відкривають нові броварні. Це означає, що люди вірять у життя в Україні, бачать майбутнє нашої держави. Ми теж бачимо своє майбутнє тут – у вільній європейській країні! Все буде Україна! – підсумував Олександр Баташов.
Контакти:
+38 067 409 91 61
+38 050 845 80 90
www.termopab.com
www.instagram.com/termopab
www.facebook.com/termopab
Більше читайте в новому номері журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті.
Щоб придбати друкований випуск або передплатити журнал на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com