Колектив медіагрупи «Технології та Інновації» вітає вас із прийдешнім Різдвом та Новим Роком!
Тенденція на безалкогольні вина: результати винного салону Wine Paris & Vinexpo Paris
Винний салон Wine Paris et Vinexpo Paris вп’яте відбувся у Франції з 12 до 14 лютого. У світі знижується рівень споживання вина, і професіонали виноробного сектору пропонують смакові альтернативи, у тому числі безалкогольні вина. Про це пише RFI.
4074 учасників приймали на своїх стендах експортерів, рестораторів, представників сфери торгівлі та сомельє. Дегустації, майстер-класи та конференції залучили до виставкового центру близько 40 000 відвідувачів. На виставці були відвідувачі з Італії, Іспанії та Португалії, а також Лівану, Японії та Нової Зеландії.
Мета салону – пошук комерційних можливостей у Франції і за кордоном, пояснив Родольф Ламейз, генеральний директор Vinexposium (організатор салону) в інтерв’ю AFP. Сектор вин та спиртних напоїв, на його думку, перебуває «на переломному етапі». Крім наслідків глобального потепління, винороби стикаються із загальним зростанням витрат, зниженням купівельної спроможності та геополітичними кризами.
Споживання вина у світі знижується. У Франції це зниження становить 70% за 60 років. «Глобальний ринок скорочується», – зазначає Родольф Ламейз. За його словами, виходом із стану мають стати інновації.
Водночас традиційні виноградники продовжують бути рентабельними, а шампанське та бургундське і надалі мають високу репутацію. На вина преміум- та суперпреміумкласу успішно тримаються ціни. Програми зі знищення надлишків вина, які проводяться у Франції, стосуються лише найдешевших вин, які не знайшли покупця.
Як протикризовий захід, уряд нещодавно оголосив про екстрену грошову допомогу в розмірі 80 мільйонів євро для виноградарів, які постраждали від кліматичних загроз або надто низьких цін. Перші виплати мають бути до відкриття ще одного великого салону – сільськогосподарського, який розпочне роботу в Парижі 24 лютого.
Ще одним заходом стане фонд у розмірі 150 мільйонів євро, які впродовж двох років використовуватимуть для реструктуризації виноградників. Це насамперед стосується південних регіонів Франції, які страждають від надвиробництва, таких як Окситанія та Прованс-Альпи-Лазурний Берег (PACA). Виноградні лози викорчовуватимуть, а на їхнє місце висадять більш відповідні сорти. Це необхідно для задоволення потреб ринку, заявив міністр сільського господарства Марк Фено на відкритті салону.
Згідно з дослідженням, проведеним Deloitte, оборот французького виноробного сектора становить 60 мільярдів євро на рік і створює 254 000 робочих місць. У 2022 та 2023 роках Франція експортувала напої (алкогольні та безалкогольні) на суму понад 20 мільярдів євро на рік, а у 2023 році знову стала провідним виробником вина у світі.
Вино, але без алкоголю
Новою тенденцією, що швидко заявила про себе, стали безалкогольні вина або вина з невеликим вмістом алкоголю (менше як 0,5%), що продають із позначкою «No/Low». Вони також були представлені на стендах салону.
Згідно з опитуванням, проведеним Ipsos Observer для FranceAgriMer, у 2022 році постійні споживачі вина у Франції, тобто ті, хто п’є його «щодня чи майже», становили 11% населення, що на 5 відсотків менше, ніж у 2015 році. У 2023 році, згідно з опитуванням, проведеним агентством Sowine, 30% французів повідомили, що вживають напої «No/Low», а у віковій групі 18–25 років —45%.
– Сьогодні споживання алкоголю знижується, і можливість мати смакові альтернативи стає необхідною, — вважає Домінік Лапорт, найкращий сомельє Франції 2004 року та співзасновник компанії Le Petit Béret, яка пропонує зокрема асортимент безалкогольних та низькокалорійних вин.
Україна на виставці
Вина українських виробників на виставці презентувала корпорація «УКРВИНПРОМ». Зокрема, свої вина презентували такі виробники: Chateau Chizay, Graevo, Villa UA, BOLGRAD. Українські виробники взяли участь у події за підтримки Посольства України у Франції, Посольства Франції в Україні, Міністерства аграрної політики та продовольства України.
– Наші українські вина приємно дивували не лише гостей виставки, а й Майстрів-сомельє Франції. Їхні позитивні відгуки є приємним бонусом для українських виноробів. Не тільки представники від інших країн виявили інтерес до наших вин, але й українці, які проживають за кордоном, відчули гордість за успіхи розвитку виноробства в Україні. З кожним роком у нашій країні з’являється все більше виноробень та вин високої якості, – повідомляють у корпорації «УКРВИНПРОМ».
Читайте також:
XII Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв відбудеться 18–19 квітня 2024 р. у Києві
Українські винороби можуть безкоштовно подати вина на конкурс Decanter World Wine Awards