ML PRIME™: інноваційні рішення для контролю яблучно-молочного бродіння у виноробстві
Тему маркетингу та продажів обговорили під час XIV Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Тематика конференц-дня XIV Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, який відбувся в Києві, у готельно-ресторанному комплексі «Верховина», 10 квітня, охопила всі ланки пивоварного бізнесу – від ідеї варити пиво до створення власної броварні. Та все ж номер один у створенні будь-якого виробництва – тема майбутніх продажів. Посилення конкуренції на пивному ринку змушує українські торгові мережі активно просувати свою продукцію. І використовувати при цьому сучасні тренди маркетингу, виховувати культуру споживання. Саме про це йшлося під час дискусії, яку організатори назвали «Форум маркетингу і продажів». Модератором секції виступила Катерина КОНЄВА, головна редакторка та співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації».
«Порівняно із 2021 роком, виробництво пива зменшилося на 17%. Проте, в той же час, створюються нові пивоварні та відновлюється виробництво пивоварень, які постраждали внаслідок ворожого нападу. В Україні також відновився імпорт пива. Окремий тренд – пиво в банці витісняє скляну пляшку. На споживання пива впливає здоровий спосіб життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 50% українців інколи п’ють пиво. Інша кількість населення, приблизно 56%, споживає вино. Міцні алкогольні напої обирають 49% жителів країни. В середньому кожен дорослий житель України вживає пиво 27 днів на рік. Попри поширену думку про посилене споживання алкоголю в часи війни, дані МОЗ демонструють протилежний тренд – 21,5% дорослого населення стали вживати менше алкоголю, а 6,8% взагалі перестали вживати алкоголь. Проте, 5,5% почали вживати алкогольний напій частіше. 2/3 покупців пива мають вищий дохід за середній. Напій переважно споживають удома», – навела статистичні дані Катерина Конєва.
«Багатьом броварням, які позиціонують себе крафтовими пивоварнями, в цьому році виповнилося 10 років. Протягом цього невеликого періоду ринок крафтового пива уже сформувався. Зробивши невеличке дослідження цього ринку, ми вирахували, що він становить 1,2 мільярда гривень. На такому ринку в Україні наразі працюють, при цьому мають ліцензію, звітують та продають пиво біля 130 пивоварень. З них 58% представляють свою продукцію по всій Україні, а 42% працюють локально. Лідерами ринку є близько 20 броварень, – розповідає Олександр ШАТАЛОВ, засновник Гуцульської крафтової броварні «Ципа». – Також, ми зробили внутрішню аналітику за даними двох джерел: обсяг виторгу юридичних осіб, які мають основну діяльність виробництво пива за 2024 рік та середня оцінка броварень у соціальній мережі Untappd. Броварень, які мають виторг за рік у розмірі не менш ніж 5 мільйонів гривень, виявилося близько 70. Серед них, для прикладу, броварня «VARVAR», яка отримує достатньо високий виторг та високі оцінки протягом минулих років. Броварня «MOVA» сьогодні ефективно працює з безалкогольним пивом, за яке отримує високі нагороди. Фактично, більшість броварень країни взагалі не конкурують один з одним. Зауважте, в Україні лише 20 броварень сьогодні представлені в національних мережах та різних закладах. Отже, на цьому етапі кожен з власників пивоварень має визначити свою стратегію виробництва і те, де саме він буде на ньому заробляти.
Олександр Шаталов також поділився власним досвідом розвитку пивного бізнесу:
«Від початку заснування крафтового ринку бренд «Ципа» пройшов безліч випробувань. В результаті ми відпрацювали власну модель пивоваріння. Адже сьогодні виграють пивоварні, які мають свою спеціалізацію та стратегію. Отож, наша пивоварня «Ципа» завжди відкрита для екскурсій. Пиво продаємо за доступними цінами. В цьому році перейшли з пляшки на банку. В загальному, ми мали різний досвід продажу, від локальних до національних мереж. Також розвивається робота нашого інтернет-магазину, який активно продає власну продукцію. Це така платформа, яка дає можливість збільшувати продажі».
Неллі Худобіна, засновниця молодої сімейної крафтової броварні «Markel brewery», розповіла про створення бренду, концепцію пивоварні та маркетинговий підхід:
«Нині триває будівництво нашої пивоварні в селі Мархалівка . Звідси й назва бренду – Markel Brewery. Водночас працюємо на орендованій пивоварні у Києві. Раніше в цій місцевості жив діяч Маркел, який виробляв одні з найкращих напоїв в регіоні. Всі жителі найближчих селищ приїжджали до нього, щоб купити ці продукти. Нам імпонує його підхід, тому ми продовжуємо його справу та додаємо в класичне пивоваріння трішки інновацій.Наша команда – це ентузіасти, друзі, люди, які люблять створювати смачний якісний продукт. Концепція пивоварні – поєднання якості, автентичності та натхнення від місцевої історії. В нашій лінійці, окрім класичних сортів, є IPA, ель, лагер. Інші сорти представлені декількома видами саурів: солоне гозе та томатне пиво. В загальному, виготовляємо 10 сортів напою, – каже Неллі Худобіна. – Частиною маркетингу є назви пива, серед яких: класична IPA «Bureviy», солодкий мілк стаут «Kazka», смородиновий саур «KyslaLava». Ці українські назви відображають суть пива, яке налите у пляшку. Зараз працюємо над дизайном етикетки для баночної лінійки пива. Думаю, вона має бути сучасна, яскрава та інформативна. Для збільшення продажів та впізнаваності використовуємо соціальні мережі, при цьому демонструємо процес виготовлення продукту, взаємодію пивоварів із продуктом під час варки пива. Застосовуємо також найстаріший спосіб обміну інформацією – «сарафанне радіо», який виявився потужним маркетинговим інструментом. Беремо участь у всіх важливих пивних заходах. Також про нас нещодавно був опублікований сюжет на телебаченні. Цей досвід познайомив глядачів та майбутніх партнерів з крафтовою культурою. Також, сьогодні працюємо над тим, аби вийти на міжнародний ринок».
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!