Системний погляд на переробку – ефективні та зручні сучасні технології

 Системний погляд на переробку – ефективні та зручні сучасні технології

В ефективності інноваційної технології виготовлення натуральних соків без консервантів від австрійської компанії VORAN® – одного зі світових лідерів у виробництві переробного обладнання – українські фермери переконалися давно. Понад 80-річний досвід роботи дозволяє компанії VORAN®
Maschinen GmbH
гарантувати партнерам найвищу якість під час виготовлення продукції. Нині компанія
пропонує обладнання для створення якісних соків прямого віджиму з фруктів та овочів, яке можна встановити як у цеху на виробництві, так і на автомобільному причепі безпосередньо в саду

СИСТЕМА «ОДИН ЦЕХ» – У ДІЇ

Вінницька компанія «Поділля» займається вирощування ягід і фруктів, а також виготовляє сік власного виробництва під торгівельною маркою «Дари Поділля». Керівництво компанії зазначає, що переробка яблук на сік дозволяє заробити на фруктах у 4 рази більше, а це суттєва перевага та вигода для виробника. Технологію виробництва соків, що відповідає міжнародним стандартам і за допомогою якої фермери можуть зберегти частину свого врожаю на більш тривалий термін, для них розробив австрійський холдинг VORAN® Maschinen GmbH. Саме завдяки обладнанню від VORAN® сік без використання будь-яких консервантів може зберігатися до двох років, а садівниче господарство не тільки мінімізує свої втрати, а й має додаткову вигоду.

Одна з головних переваг технології – короткотривалість контакту соку з повітрям. Він не встигає окислитись, а тому зберігає природній колір і корисні властивості. Процес роботи обладнання досить простий: фрукти чи
ягоди надходять на мийку, далі сировину подрібнюють і пресують. Отриманий з фруктів сік подають
у центрифугу, щоб прибрати осад після пресування, і фільтрують. Далі продукт пастеризується методом проточної термічної обробки та розливається у скляну або полімерну тару bag-in-box.

Для компанії «Поділля» виробник спеціально зробив акцент на модульності виробничої лінії. До речі, все обладнання на лінії (від прийому фруктів – до розливу) постачається одним комплексом, потужність якого може бути від 500 до 2000 літрів за годину. При цьому таке обладнання економне, компактне та максимально зручне і зрозуміле в користуванні. Такий підхід у компанії VORAN® називають системою «Один цех». Головна перевага комплексу «Один цех» – мінімізація витрат і створення максимально комфортних умов на будь-якому виробництві.

З такою ж системою працюють на заводі «Чавко» у Львові. Керівник заводу Роман БОДНАР каже, що завод працює не лише з власною сировиною, а й може виготовляти сік для будь-якого клієнта, який привезе свою продукцію на переробку. Тому техніку для такої роботи вибирали надійну та зрозумілу в роботі.

– Працюємо на комплексній лінії з переробки фруктів VORAN® M500. Вона дозволяє переробити близько 750 кг фруктів і зробити до 500 л соку на годину. При цьому наші витрати помітно мінімізува- лись, а умови роботи покращилися.

ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ ПЕРЕВІРЕНО БЕЗПОСЕРЕДНЬО В САДУ

Скептики можуть сказати, що лінія для виробництва соків від VORAN® – лише для великих заводів чи підприємств. Але сімейне фермерське господарство «Валентина», розташоване у Київській області, спростувало цей міф і робить сік безпосередньо у саду, площа якого – 9,5 га. Ідея виготовляти соки прямого віджиму з’явилася не відразу. Спочатку фермери возили свої яблука на інші підприємства, але це суттєві витрати на логістику та послуги з виробництва соку. За деякий час вирішили, що врожай першого сорту йтиме на свіжий ринок, а яблука другого сорту, які раніше доводилося продавати за нижчою ціною, – на сік. Тому наступним кроком до власного виробництва стало придбання мобільної причіпної установки для виготовлення соків прямого віджиму потужністю 500 л на годину з розливом у 5-літрові коробки австрійської компанії VORAN®.

– Високий контроль якості установки системи пастеризації гарантує, що сік подається на розлив тільки після того, як він досяг заданої температури. Вся система працює повністю авто- матично, – розповідає Валентина СЕМЕРОГ. – Сік транспортується в буфер, звідти подається на дві компактно виготовлені ємності, з яких працює лише одна, щоб у той час можна було помити іншу. Після цього починає працювати пастеризатор. Ми лише задаємо потрібну температуру. Установка обладнана пластинчатим теплообмінником. Під час використання такого обладнання витрати на газ у ФГ «Валентина» у розрахунку на один 5-літровий пакет соку становлять максимум 1,5 гривні.

НЕВЕЛИКІ ЛІНІЇ – НА КОРОТКИЙ СЕЗОН РОБОТИ ТА ДОСТАВКУ СОКУ В ОАЕ

Як доглядати за яблуневими садами та ягідними культурами в лісостеповій та поліській зонах, добре знають у ТзОВ «Агрофірма «Володимирські сади», яка знаходиться у Волинській області. Тут роблять ставку на інтенсивне садівництво та використання якісних препаратів для захисту рослин. Господарство сертифіковане за стандартом GlobalG.A.P., в основному вирощує яблука для азійських ринків. А з одного сорту робить сік власного виробництва. На сік йдуть яблука, передусім, другого сорту – діаметром менше 70 мм, з незначними пошкодженнями, потертостями. До речі, навіть на переробку у господарстві не підбирають яблука з землі – продукт має бути свіжозібраним.

– Ми стараємося виготовляти соки прямого віджиму з одного сорту яблук, щоб не змішувати їхній смак: якісь напої виходять кисліші, інші – солодші, – каже агроном господарства Олександр ГОЛОДРИГА. – Усі соки з власних яблук виготовляються на устаткуванні фірми VORAN® – одного з європейських лідерів виробництва обладнання для харчової промисловості. Лінія прямого віджиму NFC повністю автоматизована, для її обслуговування потрібно лише 2-3 людини (для підвезення
яблук і розливу соків у ємності). Потужність лінії – 500 літрів на годину, але працює вона сезонно: з
середини вересня – до листопада. Коли плоди на сік зібрані, вони переробляються протягом 5-7 днів. На виробництві лінія дозволяє розливати сік у пляшки об’ємом 0,33 і 1 літр або в bag-in-box об’ємом 1, 3, 5, 20 та 50 літрів, а також навіть у так звані bag-in-drum (пакет у бочці) об’ємом до 220 літрів: так вони добре зберігаються без консервантів протягом двох років без втрати якості.

Соки ТМ PREMIER переважно реалізуються на ринку України у мережах супермаркетів, але також виробник уже пробує виходити на експорт. При цьому компанія має успішний досвід продажів соку в ОАЕ.

– Реалізувала наші соки американська фірма під іншим брендом, але на етикетці було написано, хто саме виробник. Підготовка до продажів в ОАЕ виявилася досить тривалою: треба було пройти сертифікацію господарства, розробити нову етикетку, замовити специфічні пляшки й організувати відправку товару. Але, як
свідчить практика, якістю наших соків арабський покупець задо- волений, – підсумовує Олександр Голодрига.

За деталями та консультаціями звертайтесь: 

Київ, вул. Предславинська, 30 оф.17

моб. 067 446 99 73

факс 044 528 92 71

voran.kiev@gmail.com

voran.at.ua, voran.com.ua

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар