Світові тенденції у споживанні вина за даними OIV
OIV випустила звіт про еволюцію світового виробництва та споживання вина за кольорами у 2000–2021 роках. За даними Міжнародної організації виноградарства та вина, любителі вина все частіше віддають перевагу білим і рожевим винам, пише DRINKS+.
Споживання білого вина зростає «відносно швидкими темпами» з 2010 року через попит на ігристе вино. Ринок рожевого вина відновив зростання повільнішими темпами після удару світової фінансової кризи 2008 року. За даними міжурядової організації, споживання червоного вина не показало подібного відновлення, знизившись із піку, якого досягло у 2007 році.
Зростає популярність білого вина впродовж останніх 20 років. Це здебільшого зумовлено ринками ігристих вин у США, Німеччині та Великій Британії, що компенсує зниження споживання у Франції та Іспанії. Інша ситуація спостерігається з червоними винами, де жодна країна не змогла компенсувати падіння рівня споживання у великих європейських виноробних країнах.
– Протягом останніх десятиліть у світовому винному секторі спостерігалася загальна позитивна тенденція виробництва та споживання білих і рожевих вин, тоді як споживання червоних вин скоротилося, – йдеться в повідомленні OIV. – Цей зсув можна в основному пояснити загальними змінами в уподобаннях споживачів.
За даними OIV, світове споживання білого та рожевого вина зросло на 10% та 17% відповідно з 2000 року. Червоне вино впало на 15% порівняно з піком 2007 року.
– Бум рожевих, а потім ігристих вин, разом із кризою червоних вин, в основному викликані зміною споживачів, – повідомив Джорджіо Дельгроссо, керівник статистики OIV. – Крім того, еволюція споживчих звичок, безсумнівно, зіграла на користь більш легких і свіжих напоїв.
США є найбільшим споживачем білого вина, споживання зросло на 65% у період 2000-2021 років. Далі йдуть Австралія та Велика Британія, а споживання в Італії, було стабільним.
Франція є найбільшою країною для рожевого вина, на цю країну припадає більше третини ринку. Однак у Великій Британії споживання розе зростало найшвидше за останні два десятиліття.
США, Китай і Німеччина є найбільшими споживачами червоного вина, за ними йдуть Франція та Італія. І Китай, і США зафіксували зростання рівня споживання протягом останніх двох десятиліть, хоча дані OIV демонструють, що споживання цього вина в Китаї повільно сходить з піку 2017 року. У Франції, яка колись була найбільшим споживачем червоного вина в світі, його популярність з початку століття впала майже вдвічі.
Відповідно до цих моделей споживання за останні 20 років відбулося значне зменшення глобальної пропозиції червоного вина, констатує OIV.
Читайте також:
E-commerce box для пляшок від ККПК – еволюція у світі електронного алкошопінгу
Вина Закарпаття: курс на активний розвиток