Світова торгівля плодами і ягодами – що відбувається в Україні

 Світова торгівля плодами і ягодами – що відбувається в Україні

Світова торгівля агропродовольчою продукцією має вирішальне значення у досягненні глобальної продовольчої безпеки, тому постійно зростають її обсяги. Вона завжди користується стабільно високим попитом на різних регіональних ринках, а основні її постачальники отримують хороші доходи, інформує Укрсадпром.

Серед всіх видів агропродовольчої продукції однією з найбільших за вартістю експорту є плодово-ягідна. Щорічно експортується плодів і ягід на суму у понад 100 млрд дол. США. За останніми даними International Trade Centre, у 2016 році експорт плодів, ягід та горіхів становив 109,2 млрд дол., зайнявши третє місце в товарній структурі світової аграрної торгівлі, поступившись лише експорту м’ясної продукції (112,9 млрд дол.) та риби і морепродуктів (109,3 млрд дол.), однак перевищив навіть такі популярні товарні групи, як алкогольні та безалкогольні напої, зернові культури, насіння олійних.

Загалом, експорт фруктів і ягід з 2010-го по 2016-й роки постійно зростав, збільшившись за аналізований період на понад 40%. З-поміж плодово-ягідної продукції у 2016 році найбільші обсяги мав експорт різних горіхів (мигдаль, ліщина, волоські, фісташки) – 17,9 млрд дол., цитрусових фруктів – 13,4 млрд дол., ягідних культур та інших плодів – 12,6 млрд дол., бананів – 10,7 млрд дол. США, різних екзотичних плодів – 10,5 млрд дол., а також зерняткових – 9,8 млрд дол. Цікаво, що експорт яблук був здійснений на суму 7,3 млрд дол, груш – 2,4 млрд дол., волоських горіхів (лущених та нелущених) – майже 3 млрд дол., полуниці – 2,3 млрд дол., чорниці, лохини та журавлини – 2,3 млрд дол., малини й ожини – 1,4 млрд дол.

Основні країни-експортери фруктів і ягід за підсумками 2016 року – США (14,1 млрд дол.), Іспанія (9,1 млрд дол.), Чилі (6,0 млрд дол.), Нідерланди (5,6 млрд дол.), Мексика і Китай (по 5,5 млрд дол.). Разом вони контролюють майже 42% світового експорту плодово-ягідної продукції. Україна з показником на рівні 150 млн дол. знаходиться далеко позаду, хоча й має значний потенціал у постачанні на глобальний ринок яблук, груш, волоських горіхів та ягід.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар