НАТУРАЛЬНИЙ КОРОК НЕ ШКОДИТЬ ДОВКІЛЛЮ: екодосвід Tapì і Ganau
«Сорт і теруар. Мікровиноробство»: шлях до вивчення теруару за допомогою дегустаційного конкурсу
VIІІ-й Всеукраїнський Дегустаційний Конкурс «Сорт і теруар. Мікровиноробство» відбудеться 16 березня 2024 року в Києві. Конкурс організовують Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє, Асоціація кавістів України, Перша в Україні Школа сомельє «Майстер-клас». Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер конкурсу. Як з’явилася ідея проводити такий конкурс та чому на конкурсі значну увагу приділяють теруару – журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіла організаторка події, президентка Всеукраїнської Асоціації виноробів та сомельє Наталія Благополучна.
Вперше конкурс провели в 2015 році. Обрали таку назву, оскільки тоді в Україні вже почали працювати перші крафтові виробники. Щоправда, на той час їх не сприймали серйозно, називали «гаражистами». Продукція їхня також була дуже різна. Деякі вина навіть знімали з конкурсу, але багато виробників представляли досить якісні й цікаві зразки, ділиться Наталія Благополучна.
– Озираючись назад, приємно стверджувати, що багатьох виробників ми «відкрили» завдяки конкурсу, і зараз вони далі розвиваються. Скажімо, у 2017-му Олександр Шаповалов із Don Alejandro Winery, що на Одещині, переміг із вином Одеський чорний. Ми організували йому презентацію, після чого вина цього виробника «зайшли» в ресторанні мережі, – каже Наталія Благополучна.
Кожен сорт винограду має власний теруар. І це дуже важливий фактор у країнах із розвиненим виноробством.
– Чому сорт Шардоне у Бургундії – основний? Тому що для нього сприятливий теруар. Натомість в Україні поки що садять все і скрізь, не усвідомлюючи, що кожному сорту потрібні особливі умови і ґрунти. Скажімо, Одеський регіон чудово підходить для вирощування Шардоне, Каберне Совіньйон. Натомість Закарпатська область для цих сортів вже не є ідеальним регіоном. Зате там добре «почуваються» білі сорти Рислінг, Трамінер, Фурмінт. Тож конкурс «Сорт і теруар» проводимо передусім для того, щоб кожен крафтовий виробник зрозумів, який саме сорт винограду на його теруарі дає кращі результати, – пояснює засновниця конкурсу.
Черговий конкурс «Сорт і теруар. Мікровиноробство» відбудеться 23 березня 2024 року в Києві. Зразки напоїв на конкурсі будуть оцінювати за 100-бальною системою OIV. Також будуть обирати краще вино за загальним балом від журі. Воно матиме статус «Абсолютного Переможця Конкурсу». Вина «Абсолютного Переможця Конкурсу», «Кращий дистилят» і «Переможці номінацій Конкурсу» будуть презентовані в листопаді 2024 р. в готелі «InterContinental» (м. Київ) на ІХ Міжнародному Форумі виноробів і сомельє.
У складі журі конкурсу будуть представники учасників, кращі сомельє та кавісти України, спеціалісти галузі , представники ЗМІ, закордонні колеги. Президент журі конкурсу – доктор Рікардо Ф. Нуньєс.
Подати заявку на участь у конкурсі можна на сайті.
Більше про українське виноробство та про професійні конкурси для виноробів, сомельє, кавістів і дегустаторів читайте в ексклюзивному інтерв’ю Наталії Благополучної журналу «Напої. Технології та Інновації». Новий номер уже скоро вийде друком. Слідкуйте за новинами.
Читайте також:
До 26 лютого можна подати заявку на участь у дегустаційному конкурсі Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wines