Швеція — головний імпортер яблук з України

 Швеція — головний імпортер яблук з України

Експорт яблук з України, не зважаючи на оптимістичні новини про нові рекорди, лишається дуже невисоким, порівняно з потенціалом. Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація на сторінці в Facebook.

Якщо відкинути експорт яблук до Росії (точніше формально, це експорт до Білорусі) та експорт яблук на переробку (це зовсім інший товар) до Австрії та Угорщини, то найбільшим імпортером українських яблук в поточному сезоні лишається Швеція. За нею йдуть ОАЕ, Великобританія, Грузія, Нідерланди та Естонія.

Звичайно, формально Білорусь є найбільшим імпортером українських яблук, але, якщо аналізувати експорт продукції до країн, де якісні параметри яблук важливіші, за ціну, то виходить, що ми експортуємо не так вже й багато — в межах тисячі тонн таких яблук в поточному сезоні.

«Україна має можливість вирощувати яблука, що за своїми параметрами може конкурувати з яблуками з США, Чилі чи Італії. Ми для цього маємо всі умови, потрібно лише трошки підкоригувати технології вирощування та навчитися сортувати, пакувати, доставляти і, найголовніше, просувати їх в інших країнах», — йдеться в повідомленні асоціації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар