Штучний інтелект може виявляти ризики грибкових хвороб до появи симптомів на виноградниках

 Штучний інтелект може виявляти ризики грибкових хвороб до появи симптомів на виноградниках

Вчених-фітопатологів і виноградарів-практиків хвилює питання – чи можливо виявити ризики певної грибкової хвороби ще до того, як з’являться симптоми та їх побачить людське око? Відповідь на це питання дали науковці ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» НААН України у публікації в журналі «Напої. Технології та Інновації».

– Штучний інтелект може допомогти вирішити це питання. Цифрову голографію сумісно зі штучним інтелектом в реальному часі використали для ідентифікації спор мілдью та оїдіуму, що переносяться повітрям. З цією метою була розроблена мережа лазерних детекторів, які були розміщені на виноградниках у різних регіонах Швейцарії та Франції протягом останніх 5 років з метою виявлення та ідентифікації повітряних спор мілдью та оїдіуму до того, як вони потенційно можуть заразити виноград, – йдеться у статті.

Дані, які зібрали ці голографічні детектори, надсилаються на віддалений сервер, де проводиться їх аналіз за допомогою методів обробки зображень і штучного інтелекту, щоб правильно ідентифікувати хворобу, спори якої зафіксували детектори, та оцінити ризики інфікування. Цей метод дає істотну інформацію про кількісний розвиток грибкових захворювань і успішно використовується для часової та просторової ідентифікації первинної інфекції мілдью, яка була підтверджена пізніше шляхом візуальної оцінки симптомів.

Слід зазначити, що якщо фахівець може візуально виявляти симптоми грибкових хвороб, побачити, а тим більше ідентифікувати повітряні спори людське око не спроможне. Тому використання штучного інтелекту дало можливість виноградарям виявити ризики хвороби ще до появи симптомів, дозволило визначити оптимальний час для обробки та оцінити її ефективність, що призводить до цілеспрямованого та більш ефективного використання фунгіцидів. Ці дані в поєднанні з поточними моделями прогнозування ризиків надають фермерам потужний інструмент для прийняття рішень щодо оптимізації стратегій боротьби з хворобами винограду.

Більше про використання штучного інтелекту у галузі виноградарства та виноробства читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації», який незабаром вийде друком. Слідкуйте за новинами на сайті.

Зараз триває передплатна кампанія журналу «Напої. Технології та Інновації» на 2024 рік. Щоб передплатити журнал або придбати номери за попередні роки, звертайтеся за контактами:

Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті