Що потрібно вказувати на етикетці вина
Щоб пляшка вина відповідала вимогам українського та європейського законодавства, а споживачі були впевнені в якості того, що вони купують, виробники мають вказувати на етикетці всю необхідну інформацію. Яка саме інформація має бути на етикетці вина – розповіла патентний повірений України, адвокат, національний експерт проекту ЄС «IPRSA», радник ФАО ООН в Україні, голова Національної асоціації патентних повірених України Юлія Прохода на конференції «Вина Срібної Землі: філософія, стратегія та перспективи розвитку ГЗ» (29–30 червня, Мукачево).
За словами спікерки, на етикетці треба вказувати інгредієнти:
– У вина єдиний інгредієнт – виноград. На етикетці потрібно вказувати сорти винограду, з яких зроблене вино. Якщо вино з географічним зазначенням, то сорти винограду вказувати не потрібно. Адже у специфікації вина з географічним зазначенням (далі – ГЗ) описані сорти, з яких роблять певний вид вина.
Також на етикетці вказують добавки, якщо вони є. Це може бути, наприклад, підсолоджувач, сусло концентроване, сахароза, стабілізатори. За вимогами ЄС, треба вказувати до 3 стабілізаторів, енологічні речовини, гази (діоксид вуглецю, або ж написати, що вино вироблялося в захищеній атмосфері – Protective atmosphere). Для ігристих вин вказують дозаж, а для деалкоголізованих – мінімальний термін придатності. Також потрібно вказувати поживну цінність (енергетична на етикетці, решта лінк або код).
– Для усіх вин, окрім тих, які вироблені з географічним зазначенням, слід вказувати категорію – ігристе, напівігристе, газоване, напівгазоване. На етикетці вина з ГЗ категорію вказувати не потрібно. Адже велика частина того, що ви хочете сказати про ваше вино, вже передбачено вашим ГЗ. Споживач, шукаючи вина з певним ГЗ, буде знати, що саме він отримує, – зазначила Юлія Прохода.
Також для всіх вин, окрім тих, які вироблені з географічним зазначенням, вказують країну походження. Слід вказувати також обмеження у споживанні, назву та адресу виробника і термін.
Нагадаємо, що конференція, присвячена Винам Срібної Землі, відбулася наприкінці червня в Мукачеві. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер події. Більше про результати конференції та дегустаційного конкурсу читайте на сайті за посиланням.