Ринок пива зупинив падіння вперше за 10 років

 Ринок пива зупинив падіння вперше за 10 років

Вперше за останні 10 років український ринок пива припинив падіння, повідомляє liga.net.

Згідно зі звітом компанії Nielsen, споживання пива за 12 місяців минулого року зросло на 1,8%. Роком раніше було зафіксовано зниження споживання на 7,1%. За даними Carlsberg Ukraine, ринок пива в 2017 році виріс на 0,1% — до $164,5 млн.

За інформацією асоціації «Укрпиво», виробництво цього продукту в 2017 році скоротилося на 0,6% — до $178 млн.

«Дані з доступних нам джерел різняться, зважаючи на різну методологію та проаналізовані канали продажів, тому ми оперуємо відразу декількома блоками даних. Але в будь-якому випадку загальний діапазон похибки розрахунків дозволяє нам говорити, якщо не про незначне зростання, то як мінімум про зупинку десятирічного падіння галузі», — зазначає генеральний директор Carlsberg Ukraine Євген Шевченко.

Пивовари сподіваються, що в поточному році ринок покаже позитивну динаміку. За прогнозами Шевченка, зростання ринку за підсумками 2018 року може скласти близько 0,5%. «Багато що залежить від погоди в літній сезон», — говорить він.

Директор з маркетингу «Першої приватної броварні» (ППБ) Максим Васильєв зазначає, що спад зменшився, але для відродження ринку необхідно ще кілька років,

«Цілком ймовірно, що в 2018 році ринок у фізичному вираженні або буде стабільним, або покаже невелике зростання — 1-2%. У наступні 3-4 роки, швидше за все, він буде повільно рости — на рівні близько 3% в рік», —прогнозує він.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар