Ринок безалкогольних та слабоалкогольних напоїв у світі буде зростати
За очікуваннями фахівців, до 2027 року частка безалкогольних напоїв на ринку алкоголю зросте майже до 4%. За останніми даними IWSR, споживання безалкогольних напоїв та напоїв з низьким вмістом алкоголю зросло на 5% за обсягом у 2023 році, а ринок зараз становить понад 13 мільярдів доларів США.
З 2019 по 2023 рр. ринок безалкогольних напоїв зріс на 8%. І нині категорія безалкогольних напоїв далі завойовує нових виробників та споживачів. Майже п’ята частина (17%) усіх споживачів безалкогольних напоїв минулого року були новими учасниками ринку. Для слабоалкогольних напоїв це число становило 16%. Ця тенденція особливо помітна на ринках безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, що розвиваються, таких як США та Канада. Серед споживачів переважають молоді люди, які досягли віку, дозволеного для вживання спиртних напоїв.
– Оскільки безалкогольні та слабоалкогольні напої стають все більш усталеною частиною алкогольної продукції, їхнє зростання сповільнюється після піку в 2020–2021 роках. Але ця категорія готова до значних здобутків у найближчі роки, – каже Сьюзі Голдпінк, керівник відділу No- і Low-Alcohol Insights IWSR.
Зараз безалкогольні напої становлять дві третини безалкогольних і слабоалкогольних товарів, причому 72% з них припадає на пиво/сидр. За прогнозами, категорія безалкогольних напоїв більш активно розвиватиметься у Канаді, США, Австралії та Бразилії. На ринках Німеччини й Іспанії впродовж 2023–2027 років частка безалкогольних напоїв зросте на 2%, а на ринку Японії – на 5%.
Міленіали становлять найбільшу вікову категорію серед споживачів без- та слабоалкогольних напоїв. Але на ринках Японії, Іспанії, Німеччини та Франції ці напої більше вживають споживачі старшого віку. 70% ринку без- та слабоалкогольних напоїв займають такі країни, як Австралія, Бразилія, Канада, Франція, Німеччина, Японія, Іспанія, Південна Африка, Велика Британія та США.
Читайте також:
Які виробники лідирують на ринку соків
У яких країнах споживають найбільше пива