Родинна виноробня Зелениці – родзинка виноробного Поділля

 Родинна виноробня Зелениці – родзинка виноробного Поділля

Недалеко від Кам’янця-Подільського на Хмельниччині розташоване Фермерське господарство «Родинна виноробня Зелениці». Продегустувати цікаві смаки вин та ближче ознайомитися з виробництвом нещодавно вдалося медіагрупі «Технології та Інновації», видавцям журналу «Напої. Технології та Інновації».

Засновник виноробні Анатолій Зелениця провів екскурсію в робочому залі та в інших приміщеннях, де вино витримується та зберігається.

У робочому залі вино розливаємо у пляшки, коркуємо, наклеюємо етикетки. В розпал сезону тут стоїть дробарка, різні ємності, насоси, інспекційний стіл тощо. Виноград дробиться, насосами перекачується у ферментатори. Червоні вина бродяться тут, білі частково охолоджуються, частково одразу віджимаються, освітлюються. Всі вина, окрім Шардоне та Оранжів, робимо з освітлених соків, – каже Анатолій Зелениця.

Нині у виноробні виготовляють такі вина, як Рислінг, Мускат білий, Йоханнітер, Ритон. За словами Анатолія Зелениці, сорти Йоханнітер і Ритон схожі до Рислінга, але цікавіші за смаком. Але у виноробні роблять ставку на Цитронний Магарача та Мускат Дублянський. Адже ґрунти на Подільських Товтрах – вапняки, розповідає Анатолій Зелениця, і ці сорти винограду, а також рожевий американський сорт Юпітер, добре ростуть і плодоносять на них.

– Основних у нас висаджено 15 сортів. Для експериментів вирощуємо понад 100 сортів: по 30, 40, 50 кущів кожного сорту. Ми були на днях винної культури у Вінниці – Vinnytsia Wine Days – і бачимо, що культура споживання вина в Україні підвищується. Це бачимо й по туристах, які приїжджають до нас, – каже Анатолій Зелениця.

Для туристів тут організовують дегустації, де гостей частують не тільки вином та закусками до нього, а й авторською стравою – олією волоського горіха з власних садів. Її подають на дегустаціях з білим бездріжджовим хлібом, так само, як італійці пропонують до вина багет з оливковою олією.

Детальний репортаж із «Родинної виноробні Зелениці» читайте на сторінках журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2, який вийде друком влітку. Це буде ексклюзивне видання, друкований спецвипуск до ХІ Форуму пивоварів дистиляторів та виробників напоїв, що відбудеться 7 вересня у Львові, у ресторані-пивоварні «Старгород».

Читайте також:
Пивоваріння в Україні: що і як? Обговорять учасники ХІ Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті