Реклама алкоголю: обминаємо «міни», що не тільки б`ють по кишені, а й шкодять репутації
Велике діло – виростити сировину, виготовити якісний продукт, але не менш важливо правильно подати його споживачеві: приємно, привабливо, а ще – законно. Бо ж відомо, що реклама спиртних напоїв, про які багато пишемо в журналі «Напої. ТІ», чітко регламентується державою. Отож, про які нюанси варто пам’ятати, щоб не наразити бізнес на штрафи за порушення правил розміщення реклами, розповідає заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана НЕМКОВИЧ.
– Для початку скажіть, яких саме правил рекламування спиртних напоїв слід дотримуватись і від яких варіантів відмовитись, аби діяти в рамках Закону «Про рекламу»?
Рекламувати алкогольні напої, знаки для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, відповідно до частини 2 статті 22 Закону України «Про рекламу», заборонено засобами зовнішньої і внутрішньої реклами, на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену.
Так, суб’єкти господарювання часто рекламують алкогольні напої, а також знаки торгових марок алкогольних напоїв, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, у тому числі «живе пиво», «пиво на розлив» тощо. При цьому вони розміщують цю рекламну інформацію на зовнішніх поверхнях торговельних закладів або закладів ресторанного господарства, а також на зовнішніх рекламних конструкціях, досить часто рекламують алкогольні напої у вигляді бігучого рядка на світлових рекламоносіях.
Всі вищезазначені факти свідчать про порушення частини 2 статті 22 Закону України «Про рекламу». Нерідко зустрічається реклама алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, у вигляді рекламних листівок, що розповсюджується в торговельних закладах та закладах ресторанного господарства.
Доволі часто представники бізнесу, всупереч частині 2 статті 22 Закону України «Про рекламу», розміщують (найчастіше поблизу торговельних закладів чи закладів ресторанного господарства) світлові реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої (наприклад, торгові знаки, під якими випускаються ті чи інші види пива та інших алкогольних напоїв).
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про рекламу», забороняється заохочення до вживання алкогольних напоїв. Прикладами заохочення є вислови на кшталт «Разом дешевше! При купівлі алкогольних напоїв 1+1=3», або: «У разі придбання 2 пляшок алкогольних напоїв ціна на ці напої буде нижча, ніж при купівлі 1 пляшки напою», або: «При придбанні 2 пляшок алкогольного напою у подарунок отримаєте 1 пляшку іншого напою чи іншої продукції» тощо.
Часто, рекламуючи алкогольні напої у рекламних буклетах торговельних закладів, рекламодавці, всупереч частині 7 статті 22 Закону України «Про рекламу», у змісті реклами не зазначають текст попередження такого змісту: «Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я». Кожному попередженню має бути відведено не менше ніж 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження – білим. Текст попередження у рекламі в друкованих засобах має розміщуватися горизонтально, внизу рекламного зображення.
Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.
Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.