ПИВОВАРНЯ «ПИВНА ЛЕГЕНДА»: ТРИМАЄМОСЯ!

 ПИВОВАРНЯ «ПИВНА ЛЕГЕНДА»: ТРИМАЄМОСЯ!

ЯК БУДУВАТИ ПИВОВАРНИЙ БІЗНЕС У ХАРКОВІ, ПІД ЩОДЕННИМИ ОБСТРІЛАМИ

Робити якісний продукт під ударами артилерії, щоб потім продавати його в одинадцяти областях України та невпинно розширювати виробництво – саме так можна описати роботу харківської пивоварні «Пивна легенда», яка фактично працює поряд з лінією фронту із самого початку війни. Про те, як бізнес пивоварів не просто відновився, але й оновився та розширив лінійку продукції, – читайте далі.

На межі 1920-х років, із приходом у місто більшовицької влади, родину засновника пивоварні стратили. А за три роки на території броварні почали виробляти дріжджі, а згодом – ще й оцет. Так тривало до часів незалежної України. Згодом частину виробництва занедбали, але 6 років тому в стіни однієї з найстарших броварень на території східної України вдихнули нове життя. У відреставрованих приміщеннях броваря Ольховського на новому сучасному обладнанні харківські майстри варять сьогодні стабільно 9 сортів пива, але зупинятися на цьому не планують попри всі виклики. До війни у броварню «Пивна легенда» водили екскурсії, тут приймали гостей, розливали смачне пиво та налаштовувалися лише на нові рекорди. Та лютий 2022 року вніс свої корективи. Вніс, але не зламав команду, яка навіть під час війни змогла перетворити новий досвід в історію успіху.

Як прифронтовий бізнес зміг не тільки вижити, але й зрости?

Щойно галузь почала оговтуватися від карантинних обмежень, як розпочалося повномасштабне вторгнення російської армії. Харків став одним із тих міст, яке опинилося максимально близько до бойових дій, і хоч ворог не окупував місто, атаки окупантів жителі відчувають досі.

– Введений воєнний стан, звісно, на початку зупинив усі процеси і в нас на виробництві, і в місті загалом. Перші тижні лютого свої сили ми зосереджували на допомозі рідним, близьким та захисникам. Але вже на початку березня вирішили відновити виробництво, – пригадує директор і співвласник броварні «Пивна легенда» Роман УНРАУ. – До роботи стало четверо робітників (з одинадцяти, які були до лютого 2022 року). Отож, ми були і пивоварами, і працювали на доставлення, і вели переговори про продаж пива. Ми тоді обдзвонили всіх потенційних клієнтів та партнерів, відчули їхню підтримку – і таки наважилися відновити виробництво. Вже наприкінці березня 22-го до команди приєдналося ще двоє наших колег. Відтоді ми не зупинялися ні на мить.

У травні 2022 року, коли уряд скасував «сухий закон», власники пивоварні вирішили розвивати власну мережу фірмових крамниць. До війни їх було три, а на момент цієї бесіди (червень – ред.) крамниць уже дев’ять, плюс 24 працівники на підприємстві. – І варили, і доставляли пиво часто під постійною канонадою. Мусимо визнати, що, коли стільки місяців живеш у прифронтовому місті, то вже не звертаєш на це уваги, – каже Роман Унрау. – Так, на жаль, Харків із початком війни покинуло чимало його жителів, – констатує головний технолог Віктор ЮХНО. – Та навіть під час великої війни, без світла, без стабільного ресурсу ми розширюємося й нарощуємо продаж. І це насамперед заслуга колективу, який після нічних атак знаходить в собі сили зранку вийти на роботу та ефективно відпрацювати.

Власне, броварня працює у підвальних приміщеннях, де під час тривог дещо безпечніше, а ось працівники офісних приміщень під час тривог мусять спускатися до колег, щоб уникнути небезпеки.

– Ми розуміємо, що наша робота – це шанс жити, годувати родини, вірити, що завтра – буде, підтримувати своє ментальне та психологічне здоров’я та, зрештою, підтримувати Збройні сили України. Сьогодні пивоварня також активно підтримує економіку України. А ще «Пивна Легенда» стабільно дає робочі місця та платить податки. Так, лише за минулий рік ми сплатили до бюджету 3,5 млн гривень. Це наш святий обов’язок, і ми його дотримуємося, – резюмує директор пивоварні.

Технологічні рішення

Війна порушила і налагоджені логістичні ланцюжки постачання сировини та готової продукції. Та пивоварня активно працює над новими сортами пива, адаптуючи їх до смаків споживачів.

– Зараз ми працюємо на харківському обладнанні «Промтехмонтаж». Загалом, майже все наше обладнання зроблене в Харкові, – розповідає Роман Унрау. – Ще чотири ЦКТ докупили вже під час війни у Львові. А для виробництва квасу придбали частину необхідного обладнання в колег – пивоварні Underwood. На жаль, зараз, попри всі наші бажання, ми не можемо нарощувати потужності виробництва, адже законом крафтові виробники обмежені в обсягах, які їм дозволено варити та реалізовувати споживачам. Втім, ми сподіваємося, що разом з колегами зможемо донести до уряду думку про те, що на хороший продукт є попит, що ми готові працювати більше і, відтак, ліміти на варку пива можна і треба переглянути та збільшити.

Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням тут.

Читайте також: Обсяг виробництва пива за 10 місяців 2024 року

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті