Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
ПИВО СТАБІЛЬНО ВИСОКОЇ ЯКОСТІ
ЗАВДЯКИ ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІЙ БРОВАРНІ «ХМІЛЬНИЙ ЛЕВ» НАВІТЬ У НЕСТАБІЛЬНІ ЧАСИ ВДАЄТЬСЯ ГІДНО КОНКУРУВАТИ НА КРАФТОВОМУ РИНКУ ВЖЕ 10 РОКІВ
Пивовари-крафтовики завжди обирають певну тактику та стратегію для того, щоб переконати споживачів обрати саме їхній продукт. Хтось активно експериментує, постійно дивуючи клієнтів екзотичними новинками. Інші прагнуть максимально нарощувати лінійку продукції, щоб запропонувати покупцеві найширший вибір різноманітних напоїв. Та якими б креативними не були такі кроки, найважливішими характеристиками сучасної крафтової пивоварні залишаються стабільність та системність роботи, запевняє комерційний директор і співвласник львівської броварні «Хмільний лев» Юрій ПАВЛЮХ. На українському крафтовому ринку ця пивоварня працює вже десять років. За цей час засновники броварні зуміли вибудувати стабільний бізнес, що пропонує незмінно якісну та смачну продукцію. І навіть у найбільш кризові періоди цього десятиріччя не зупиняли шлях, націлений на розвиток і постійне вдосконалення. Чим «Хмільний лев» вирізняється на тлі численних львівських крафтових броварень та як власникам пивоварні вдається забезпечувати стабільність роботи у вкрай непевні часи – про це Юрій Павлюх розповів під час візиту журналістів видання «Пиво. Т. І.» на пивоварню.
Десять років: нелегкі, але плідні
«Хмільний лев» «офіційно» відзначив своє десятиліття навесні 2024 року. Вперше пиво у броварні зварили в березні 2014-го, а у квітні воно вже було у продажу. Хоч ідея бізнесу виникла у відносно спокійну пору, початок шляху збігся з кардинальними змінами в країні, адже припав на час Революції Гідності та розпалу війни з росією.
– Розпочинаючи бізнес, ми, троє засновників, інвестували у його становлення власні заощадження. Тоді мали чітке розуміння, що саме і як потрібно робити, адже разом з моїм партнером Назаром Жибаком тривалий час працювали на великій пивоварні й мали стосунок до обладнання і технологій. Тому на початку правильно підійшли до масштабування бізнесу. На той час поняття «крафтова пивоварня» взагалі не було. Однак, працюючи на великій пивоварні, я розумів, що пиво буває різне: те, що розливають у пляшку для масового споживача, і пиво з ЦКТ – насиченіше та смачніше. Ми чітко усвідомлювали, що серед споживачів є попит на якісний продукт. Тоді, у 2013-му, все мало дуже перспективний вигляд. Проте вже згодом ми зрозуміли, що на нас чекає нелегкий шлях, – пригадує період становлення свого бізнесу Юрій Павлюх.
Власних інвестицій вистачило, щоб придбати варницю, обладнання для охолодження та кілька ЦКТ. Тож для подальшого розвитку засновники бізнесу вирішили залучити кредитні кошти. Непевні часи далися взнаки: позичивши гроші в доларах за курсу по 10 гривень за «зелений», віддавали борг, коли вартість долара стрімко зросла до 30 гривень. Утім, це стало додатковим стимулом не здаватися і розвивати прибутковий бізнес.
Спочатку пиво постачали до кафе, пабів та барів Львова й області. На той час магазинів розливного пива ще не існувало взагалі. Перші такі крамниці почали відкривати у 2015-му – то були дрібні заклади на кілька кранів. Тим часом у «Хмільному левові» відточували майстерність, поставивши за мету варити смачне і якісне пиво, яке буде зрозумілим для клієнта.
– Нашою ціллю було не пиво, яке перемагає на конкурсах та дегустаціях. Ми прагнули варити напій, який хочеться пити самому. Саме тому всі наші сорти дуже легко п’ються. І споживач отримує гідний продукт за оптимальну ціну, – каже співвласник «Хмільного лева».
Пивоварня працює у промисловому районі Львова. 2018 рік став новим етапом у розвитку компанії, тому що вона переїхала у власне приміщення на вул. Жовківській, 30. Нова пивоварня вмістила в собі сучасне обладнання, високі стандарти санітарії та збільшення виробничих потужностей.
Пляшка – у перспективі
До складу пива від «Хмільного лева» входять тільки хміль, солод, вода та дріжджі. Пиво на броварні розливають тільки до кегів. У пляшках випускають лише тестові версії напоїв. Наразі кеги – найбільш рентабельний спосіб реалізації пива, тому в більшості відомих пивоварень левову частку продукту розливають саме так, зауважує Юрій Павлюх. Натомість пляшка – це радше іміджевий хід, що допомагає броварні просувати бренд та утримувати певний рівень популярності. Тому власники «Хмільного лева» згодом мають намір все ж таки розвивати цей напрямок. Поки що повноцінної лінії для розливу пива у пляшки на підприємстві не мають, проте згодом планують інвестувати в це кошти.
Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням:
Читайте також: ТОП-25 інноваційних харчових компаній
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!