Полинове вино та Вилковський виноград Новак з Української Бессарабії увійшли до Атласу «Ковчег Смаку України»

 Полинове вино та Вилковський виноград Новак з Української Бессарабії увійшли до Атласу «Ковчег Смаку України»

П’ять продуктів Української Бессарабії увійшли до Атласу «Ковчег Смаку України», який було представлено в Києві 22 вересня. Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці ГО «Дорога вина та смаку Української Бессарабії».

Це Ритуальні хліби до Дня святого Георгія, Полинове вино, Причорноморська південно-бессарабська козяча бринза, Пажатник простертий (Trigonélla procúmbens), Вилковський виноград Новак.

“Ковчег смаку України” (проєкт Slow Food Ukraine) – це всесвітня “Червона книга” для зникаючих видів гастрономічних традицій та порід. Його було засновано у 1996 році в Італії. 15 квітня була підписана угода про те, що за підтримки університету гастрономічних наук Полєнцо, університету Венеції і університету Шевченко в Україні буде створений український “Ковчег смаку”.

“Ковчег” сформований відповідно до європейських вимог. До Атласу увійшло 60 українських продуктів з різних куточків країни, які пройшли суворий відбір експертів. Про це засвідчили ректор Гастрономічного університету Slow Food в Поленцо (Італія) Andrea Pieroni та голова проєкту міжнародних Атласів Dauro Zocchi.

Читайте також: В Україні створять електронний реєстр виробників винограду та виноробної продукції

Керівник експертної ради з географічних зазначень в Україні Олена Мотузенко особисто та команда експертів дослідили та прописали десятки пунктів щодо органолептичного, економічного, соціального та культурного значення кожного продукту, породи чи сорту рослин.

Завдяки проєкту “Ковчег смаку України” продукти, які потрапляють до Атласу, отримують друге життя. Вони стануть локальними брендами, об‘єктами гастрономічної спадщини, гастрономічної дипломатії та гастротуризму. Шефи Альянсу кухарів Slow food знайдуть нове життя для цих продуктів у меню своїх ресторанів.

До відома:

Слоуфуд, Slow Food (англ.slow food — «повільна їжа») — це антиспоживацький рух, що сприяє місцевим продуктам та традиційній їжі. Позиціонується та промотується як альтернатива фаст-фуду, прагне зберегти традиційну та регіональну гастрономічну культуру.

Читайте також: Закарпаття має всі шанси стати українським Бордо

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті